середа, 18 жовтня 2023 р.

З Всесвітнім днем жіночого щастя!

 

     На 18 жовтня припадає цікава дата — Всесвітній день жіночого щастя. Метою цього дня є не просто піклування про жінок, а привернення уваги до проблем жіночої депресії.
  Свято покликане підвищити у всьому світі рівень жіночої обізнаності щодо депресії та способів її подолання. Вважається, що жінки вдвічі частіше, ніж чоловіки, страждають від депресивних станів. Жіноча депресія погіршує не лише життя жінки, але й життя її сім’ї, руйнує стосунки та кар’єру, негативно впливає на працездатність і, як наслідок, навіть на економіку країни в цілому.

Шановні жіночки, ми вітаємо вас зі святом і запрошуємо  до нашої бібліотеки, де на вас чекають   цікаві книжки про жіночу долю. Ось деякі з них.


        Аліна Росс.«Але ж ти любила...». Авторка розповідає історію головної героїні Люби, яка  вирішила зізнатися у своїй таємниці після шістдесяти років брехні.


    

    Ірина Феофанова. «Чужа-своя-рідна». Новели увібрали у себе історії українських жінок-переселенок, які були вимушені покинути свій дім через повномасштабну війну росії проти  України.


      Ірина Ніколайчук. «Про що вона мовчить».  Це збірка есеїв 48 українських жінок, які діляться своїми особистими історіями про теми, про які суспільство часто мовчить.Книга вийшла у 2021 році під егідою першого в Україні жіночого видавництва Creative Women Publishing. Серед авторок книги є відомі письменниці, акторки, журналісти, правозахисниці, а також звичайні жінки з різних сфер діяльності. Книга має на меті показати силу, біль, сум і радість жіночого досвіду, а також надихнути читачок на власне самовираження.

        Світлана Талан. «Душа Ніколь». Це захоплюючий роман, що переносить нас у світ емоцій, любові, сумнівів і рішень. Авторка здатна передати глибокі почуття героїні, її пошуки, боротьбу з минулим і прагнення знайти щастя. Через складні сюжетні повороти та непередбачувані події, книга тримає читача в напрузі до самого кінця.

 

       Ксенія Фукс. «12 сезонів жінки». 12 новел, об’єднаних між собою головними персонажами, але не пов’язаних хронологічно, присвячені соціальним та психологічним проблемам, з якими стикається сучасна жінка. Кар’єра або дитина? Як протистояти насиллю? Як визначити власну сексуальну ідентичність? Чи дійсно кохання та війна крокують поряд одне з одним? Ці та інші запитання ставлять собі 12 героїнь книжки.

 

                          Історія Всесвітнього  дня  жіночого щастя
       Американка Карін Рокінд завагітніла у 43 роки. Разом з чоловіком Джошем вони з радістю чекали народження малюка. 18 жовтня 2017 року Карін пішла до лікаря на черговий огляд і неочікувано дізналася невтішну новину — у дитини немає серцебиття. Карін втратила дитину.
Незважаючи на те, що Рокінд на той час вже була відомим у США жіночим коучем, мотиваційним спікером, спеціалістом в області позитивної психології та науки про щастя, вона була в розпачі. Її охопила глибока депресія. Жінка навіть втратила бажання жити. Хоч багато років вона навчала інших, як бути щасливими, зі своїм особистим горем впоратися самотужки не могла.

    Карін допомогло пережити втрату дитини передусім те, що вона мала багато справжніх друзів та прихильників її діяльності. Подруги Карін ні на мить не залишали її на самоті. Друзі з коледжу залишали свої справи, щоб приїхати та розділити її біль. Жінки зі всього світу, яким вона колись допомогла, кожного дня писали листи та відправляли посилки. Зрештою, це врятувало життя Карін. Коли перша хвиля горя відступила, жінка почала використовувати для боротьби з депресією свої власні знання. Вона застосувала всі можливі методи — готувала собі здорову їжу, читала, вела щоденник, займалася медитацією та використовувала інструменти позитивної психології, щоб зцілитися та вийти через трагедію на новий рівень самопізнання.Якось у стані медитації Карін ясно відчула, що її головне покликання у цьому житті — боротьба з жіночою депресією.     Карін Рокінд заснувала Міжнародний день жіночого щастя   Ще навчаючись в аспірантурі, вона ретельно вивчала цю проблему. Жінки в наш час дуже багато працюють, але заробляють при цьому менше, ніж чоловіки. Крім того, на них покладено основний тягар домашніх справ та виховання дітей. Жінки страждають від дискримінації, схильні до тривожності та низької самооцінки.    Карін Рокінд і сама протягом життя часто зазнавала відчуття депресії та тривоги, доки не усвідомила нарешті ту просту істину, що треба пізнавати себе й любити такою, якою ти є. Коли жінка не зраджує собі, дозволяє мати власні вади й недоліки, розуміє свої найзаповітніші бажання та дозволяє собі жити повноцінним життям — вона щаслива. Нехай хто завгодно засуджує жінку за емоційність, зайву вагу, сивину, за бажання працювати чи залишатися вдома, — все це сторонні, штучно нав’язані стандарти.      Не можна і не треба бути ідеальною для всіх.    

    У Карін з’явилася ідея започаткувати свято — день, в який жінки всього світу можуть не відчувати себе наодинці зі своїм пригніченим станом та іншими психологічними проблемами. Вона поділилася цим задумом з різними людьми — з друзями, психологами, слухачками  
своїх тренінгів. Їх реакція була приголомшливою — жінки з різних країн потребували підтримки та бажали об’єднати свої зусилля у пошуках внутрішньої гармонії.

Так виник Міжнародний день жіночого щастя.

  

    Шановні пані та панянки! Вітаємо вас з Міжнародним днем жіночого щастя! Бажаємо бути щасливими, радіти життю, насолоджуватися кожною хвилиною, мріяти, завжди мати вірних, надійних друзів і, головне, кохати і бути коханими.


Джерело:
Інтернет ресурси


Немає коментарів:

Дописати коментар