Історія бібліотеки


Наше село Коблеве  розташоване  на півдні Миколаївської області на мальовничих берегах Чорного моря та Тилігульського лиману . А ще воно  оповите  виноградною лозою з янтарними гронами соковитого винограду ,  овіяне запахом стиглої пшениці і медовим соняшником.

Серед такої краси  в центрі села у великому гарному будинку на другому поверсі розташований книжковий храм – наша бібліотека. До 1951 року в селі не було бібліотеки, була хата – читальня.Там перші інтелігенти села – вчителі проводили бесіди з односельцями на безліч різноманітних тем, проводили навчання по боротьбі з неписьменністю, організовували культосвітні гуртки. Книги до хати – читальні надходили з власних збережень жителів села. Це була невелика кількість примірників. Меблів не було , лише один саморобний стелаж для книг та столик для працівника бібліотеки. Книжки додому не видавалися, а перечитувалися в приміщенні хати-читальні. Згодом уже з ініціативи бібліотекаря , на папірцях, замість формуляра, почався запис книг на абонемент.                                                                                                                               Період Великої Вітчизняної війни та період окупації мали для бібліотеки досить важкі наслідки - бібліотека припинила свою роботу, книжки рознесли по домівках. Відразу ж після звільнення Коблеве від румунських та німецьких військ розпочалися відновлювальні роботи , почала відроджуватися культура краю.  В липні 1951  році  бібліотека почала своє відродження. Розпочавшись з відкриття хати - читальні, потім  перейшла у колгоспну бібліотеку.

*Так за наказом № 103  від 14 липня по Тилігуло - Березанському районному відділу культури була зарахована на посаду бібліотекаря  Корсікова Зінаїда Петрівна, яка пропрацювала на цій посаді 2 роки.

*1953 рік -  в бібліотеку була призначена Тилігуло - Березанським відділом культури  Омельченко Надія Іванівна, а через півтора року Надію Іванівну було переведено в районну бібліотеку.

*1955 рік -  відділом культури було призначено Садковську Лідію Федорівну, яка пропрацювала в бібліотеці три з половиною роки .

*1958 рік -  відділом культури була призначена  Салфетенко  Анна Іванівна, яка пропрацювала по 1967 рік.

* 1967 - 1984  -  завідуючою бібліотеки працювала  Резніченко Валентина Тихонівна. Ця людина присвятила 17 років свого життя  бібліотечній справі, чуйна, відверта, ніжна , усміхнена , завжди привітна. За свою працю багаторазово була нагороджена грамотами, отримала передовий трудовий вимпел «Відмінний  працівник ». В 1984 році була нагороджена медаллю за багаторічну добросовісну працю від Верховної  Ради СРСР.  

  В цей період стали функціонувати пункти «передвижки».Бібліотекар коли пішки, коли на велосипеді стали розвозити книжки на польові стани ( в селі їх було три ), на ферми, а також на літні стійбища худоби,  де бібліотекар пропагувала літературу, яка допомагала б трудівникам сільського господарства успішно вирішувати завдання крутого підйому рільництва і тваринництва, виробництва технічних культур і механізації сільського господарства. 

*1984 рік -  Березанським відділом культури на посаду завідуючої бібліотеки була призначена Павлова Марія Степанівна Пропрацювала по грудень 1987 р.

*1985 рік  - відділом культури була призначена на посаду бібліотекаря  Фуштор Тетяна Анатоліївна. В бібліотеці працювала з 1985р по 1995.р.

*1987 рік  - призначена завідуючою бібліотеки Юрас Тетяна Любомирівна. На цій посаді  пропрацювала по 1995 рік.

*1996 рік -  була призначена завідуючою Коблівської бібліотеки Сидорчук Марія Степанівна, яка плідно працює і до сих пір. Неодноразово була нагороджена нагородами та відзнаками: грамотами обласного управління культури (2006, 2011 рр.). Грамотами райдержадміністрації (2006, 2009рр.). У вересні 2008 р. бібліотека приймала участь у Всеукраїнській науково-практичній конференції директорів обласних бібліотек «Дитяча бібліотека як соціально-культурна система -проблеми, інновації та шляхи розвитку». Отримала подяку від генерального директора Національної  бібліотеки  для дітей, заслуженого працівника культури України, Кавалера ордена  княгині Ольги ІІІ ступеня Анастасії Кобзаренко.

*2011 рік –призначена  бібліотекарем Резніченко Лариса Валентинівна. Нагороджена  грамотою за участь  в  обласному  конкурсі «Аукціон бібліотечних ідей».

Переживаючи тяжку фінансову скруту 90-х років, коли фонд бібліотеки поповнюється слабо, працівники бібліотеки розуміють, що в таких умовах важливо не втратити читачів, зацікавити, задовольнити їх запити. Проводячи масові заходи по пропаганді книги, бібліотекарі звертаються до нових ідей, нестандартних рішень. Добрі традиції , започатковані ветеранами, продовжує нинішнє покоління бібліотекарів.  Сьогодні бібліотека – справжній центр роботи з читачами.Фонд бібліотеки становить  7509 примірників.
 

Немає коментарів:

Дописати коментар