понеділок, 19 грудня 2022 р.

Дива однієї зимової ночі


  День Святого Миколая – улюблене свято  малечі й дорослих.
У зимову ніч з 18 на 19 грудня Святий Миколай приходить до тих, хто вірить у диво та чемно поводився протягом року. Під час війни це особливо важливо, адже жодні окупанти не можуть відрібрати у нас свята та віру у перемогу. А для дітей ця дата важлива не лише через подарунки, а ще й тому, що вони мають змогу познайомитися з Чудотворцем, який обов'язково завітає у дитсадок, школу чи в бібліотеку.
  Для користувачів бібліотеки ми підготували та провели годину духовності «Дива однієї зимової ночі». Захід був цікавим і для дітей, і для дорослих. Вони дізналися: хто ж він, Святий Миколай, як виглядав і чому став святим? 
   Користувачі писали листи Святому Миколаю, відгадували загадки, відповідали на питання вікторини.

 



Цікавинки про Миколу Чудотворця

1. Святого Миколая не можна прирівнювати до Санта Клауса чи Діда Мороза. Адже два останніх — це персонажі, що символізують дух Нового Року. Святий Миколай же до цього відношення не має. В Україні взагалі не було раніше персонажа, який би супроводжував новорічні свята. Був такий собі Морозко, але він ніс у собі дух усієї зими, а не якогось конкретного періоду.

2. Святий Миколай відрізняється також і тим, що на відміну від новорічних “дідусів”, він є справжнім святим, який своїм життям та благородними вчинками, заслужив такий почесний титул.

3. Святий Миколай став сиротою у зовсім юному віці, тому його вважають опікуном усіх сиріт. Саме у цей день прийнято сьогодні перебирати на себе обов’язки Миколая та влаштовувати у дитячих будинках свято із подарунками.

4. За легендою, Святий Миколай дарує подарунки лише слухняним діткам, а тим, хто робив шкоду протягом року — кладе під подушку різку. Це, як правило, просто застереження для дітей, яке завжди завершується саме подарунками. Але все ж сама легенда несе у собі мораль, що треба прагнути бути хорошою людиною.

5. Вважається, що Миколай або його батьки, працювали біля моря, ймовірно, були рибалками. Тому цей святий шанований у моряків. Під час шторму вони просять у Миколи допомогти втихомирити море.

6. Святий Миколай знаний у всьому світі, але його батьківщина — саме Туреччина. Коли Миколай осиротів, то отримав у спадок маєток і міг жити заможно і безтурботно. Але батьки виховали його зовсім інакше, тож він продав маєток, роздав бідним усі кошти, а сам відправився мандрувати по світу, проповідуючи християнство.

7. Вчені провели дослідження та з’ясували, як виглядав Святий Миколай: 167 см у зріст, з карими очима, шкірою оливкового кольору. Також, припускають, що він був вегетаріанцем.

Джерело:
Інтернетресурси



Немає коментарів:

Дописати коментар