четвер, 7 квітня 2022 р.


Благую вість народження Христа 
Марії сповістив архангел нині 
в знаменний день, коли з-під рук Творця 
зійшло найбільше диво — це людина!
Коли весни чарівний промінець 
всміхнувся пелюстками первоцвіту, 
простив Адама з Євою Творець 
й спасіння нам зіслав у своїх дітях.
Цим він ще раз увірив нас у тому, 
що з кожним подихом Господньої любові 
дань вдячності всилаємо йому 
й стає навіки божим тіло й слово.

 

   Сьогодні, 7 квітня, одне з найбільших свят православної церкви Благовіщення Пресвятої Богородиці,   Ця дата  не змінюється. За старим стилем свято випадає на 25 березня. Але зараз Благовіщення відзначається православними 7 квітня щорічно.
      Цього дня архангел Гавриїл сповістив Діві Марії про майбутнє народження Ісуса Христа. 


    У народі вважають, що Благовіщення навіть більше свято, аніж Великдень.
 У звичаях європейських народів асоціювалося з приходом весни, початком нового землеробського року. В англійській традиції свято називалося «Днем Марії» (англ. Lady Day) і позначало початок англійського Нового року до 1752 року. Одна з провідних тем у християнському іконописі та європейському живописі. Від слів благої звістки Гавриїла походить християнська молитва «Ave Maria»



Традиції

  На день Благовіщення категорично заборонена будь-яка фізична робота, а праця на городі – взагалі гріх. З давніх-давен вважали, що від Введення, 4 грудня, до Благовіщення земля спить, і турбувати її не можна. Є така приказка в цей день: «Птах гнізда не в’є, дівка косу не плете», – робота в цей день буде недолугою і пустою.
   Можливо ви чули легенду про зозулю? Вона пов'язана саме з Благовіщенням. Кажуть, що в цей день зозуля звила гніздо, не прислухавшись до веління не працювати. Тепер зозуля не вміє вити гнізда і їй доводиться підкидати свої яйця іншим птахам.
   Благовіщення це свято, в яке необхідно насолоджуватися природою, творіннями Божими. Також необхідно в цей день мріяти і міркувати про своє місце і призначення в світі.
На наступний день після Благовіщення обов’язково всім садівникам і городникам потрібно зайнятися посівними роботами. Адже існує думка, що це принесе небувалий урожай.
   За погодою на Благовіщення намагалися вгадати, яким буде урожай та чи порадують теплом і сонцем літні місяці.
  День вітряний, з ранковим туманом і інеєм обіцяв врожайна літо. Благовіщенський дощ йшов до великої кількості грибів і хлібів. До хорошого збору ярих, огірків, груздів був мороз; до теплих літніх дні і до великої кількості горіхів - гроза.



Немає коментарів:

Дописати коментар