пʼятниця, 14 березня 2025 р.

#УІК #Культурно_мистецький _проєкт

 Кручик. Ігор Інтелігенти під бомбами і ракетами
Київ: Саміт-Книга, 2024. – 80с.
Як поводяться культурні, освічені люди під час війни? Ті, хто не вміє воювати, але й не хоче тікати, боятися, тремтіти? Київ весь воєнний час протягом 2022-2023 рр. залишався культурною столицею України: театральною, художньою, музичною, видавничою. На війні не зникла необхідність читати книжки, ходити в театри й на вернісажі. Україна відстоює, крім іншого наші цінності, серед яких культура – чи не найголовніша. Автор спостерігав за подіями і людьми – і намагався їх зрозуміти і зафіксувати.



Гуцал, Віктор Музичні і «не музичні» вібрації
 Київ: Саміт-Книга, 2024. – 208с.
Видання присвячене подвійному ювілею уславленого маестро та колективу НАОНІ: 55-річчя Національного академічного оркестру народних інструментів України та 80-річний ювілей самого Віктора Гуцала — незмінного протягом півстоліття керівника оркестру, художнього керівника і головного диригента НАОНІ.
 


Башняк, Леся Ой, у лузі червона калина 
Київ: Саміт-Книга, 2024. – 120с.
У виданні розглядається творчість Українських Січових Стрільців, їхній вплив на українську культуру та формування національної ідентичності.
Книга описує стрілецьку творчість як унікальний феномен, що став важливим чинником у боротьбі за незалежність. Твори літераторів, художників і композиторів, створені стрільцями, увійшли в історію та сприяли збереженню національної самобутності.
 

Віктор Полянко. Слобожанська Атлантида
П’ятикласник Мирослав дізнається, що легендарний символ рідного міста втрачений, і вирішує його відшукати. Спершу цю затію ніхто не сприймає всерйоз, навіть батьки. Але після кількох мандрівок містом та околицями шукачі розкривають велику таємницю, яку лиходії приховували від сторонніх очей не одне століття.
 

 

Іван Молдован. Подорож до супергероїв
«Подорож до супергероїв» - це розповідь про семирічного Тарасика, який має незвичне хобі - любить слухати оповідання та казки про славетних українців, які перемагали лиходіїв. Їх щовечора читають йому батьки. І хто б міг подумати, що скоро Тарас сам вирушить у подорож світом історії. У цій мандрівці читачі дізнаються, через що довелось пройти нашому народові, щоб жити в країні вільних і сильних людей. А ще - що відчуває сім'я, коли тато залишає свою домівку і йде на війну. Ця історія щира та правдива, бо спирається на власний досвід автора.

Єва Лотоцька. Жінка роду мого
Роман «Жінка роду мого» — сага про життя чотирьох поколінь на тлі історичних подій в Україні, що охоплюють 1928—2023 роки. Наша історія рухається по спіралі: ті ж вороги, що відібрали юність і свободу Ганни століття тому, розпочали широкомасштабну війну тепер, коли Дарина насолоджується студентськими роками. Зрештою, навіть відносно спокійне життя Дарининих бабусі й мами лише напозір благодатне, бо бути українцями під совєтською окупацією непросто, часом небезпечно.


Степан Процюк. Пан. Роман про Євгена Чикаленка
«Легко любити Україну до глибини душі. А ви полюбіть її до глибини власної кишені», — ці слова Євгена Чикаленка стали чи не найцитованішими в час російсько-української війни, спонукаючи громадян до жертовності й водночас засвідчуючи повагу сучасних українців до цієї неординарної постаті в нашій історії.
Хто ж він — цей сподвижник, чия діяльність і через століття відгукується вдячністю в серцях земляків? Про це й розмірковує у своєму новому романі Степан Процюк, прагнучи не лише занурити читачів у багатогранний світ свого героя, а й показати передусім людину — Євгена Чикаленка. 

Ольга Сілакова. П'ять вершин
Головний герой історії – лисеня, що народилося в заповіднику. Коли його мама вирушає на полювання, малюк лишається наодинці та вперше починає самостійно досліджувати навколишній світ. Він навідує вершини гір, що колись височіли над прадавнім морем, зустрічає журавлів, гадюк, ящірок, блукає серед ендемічних рослин, що ростуть тільки тут. Читачі мандрують разом із ним, знайомлячись з унікальною природою та неймовірними пейзажами заповідної місцевості.

Роман Береза. Билиці Карпатського краю
Карпатський край, що віддавна вважався оазою переказів, легенд і билиць, постає у книзі як мальовничий куточок України, в якому досі живуть люди, наділені неймовірними можливостями, красою, силою і мужністю. Захопливі історії кохання, звитяги за щастя, містичні таємниці та несподівані відкриття, боротьба з підступністю і злом, яку ведуть персонажі оповідей, нерідко отримують неочікувану розв’язку. Познайомившись з героями билиць, поринувши в колорит їхнього життя і побуту, посмакувавши багатством мови, кожен читач матиме непересічну нагоду переконатися в тому, яка барвиста, неповторна і незнищенна культура українського народу.

Лана Перлулайнен. На край світу
В дохристиянські, язичницькі, часи в давньому Пліснеську народилися близнюки ― внуки головного жерця. За тодішніми уявленнями, у них була одна душа на двох: одному належала її світла половина, другому ― темна. Щоб не переплутати, рекомендувалось убити обох. Але жрець домовився з богами, знайшовши лазівку залишити дітей серед живих.
Близнюки підросли і вирушили в подорож на край світу: хотіли запобігти тому, щоб сонце померло і настала зима. Дорогою вони зустріли багато міфічних створінь, пережили безліч різних пригод і не раз були в небезпеці. Але мужньо і з вигадкою долали перешкоди. А ще їм наснилися віщі сни про майбутнє Пліснеська…

Валентина Возна. Казка про свічку.
 іл. Негуляєва. – Київ : Саміт-Книга, 2024. – 47 с. : іл.
Це історія декоративної свічки, яка символом вічності пройшла підвали окупованих міст, опинилася в зимових блекаутах, дивом зігрівала військових і допомагала пожежею боронити українських захисників. Врешті-решт опинилась у храмі, щоб поєднати тих, кого розлучила війна, ставши навіки символом пам'яті.


Ірина Шашкова-Журавель. Озеро у Квітосіївському парку. Данаприки
Маленькі чарівні істоти з потужною енергією полюбляють жити біля води. Вони звуться дана́приками на честь скіфської назви річки Дніпро «Данапр» («дан» — річка та «апр» — глибокий). Данаприки живуть в сучасному українському місті та, подібно до людей, є дуже різними. Так, комусь із них подобається дбати про довкілля, ділитись своєю позитивною енергією та розвиватись, а деяким більш до смаку зловтішатись та в різний спосіб (іноді дуже кумедно) капостити. Одного разу підступний данаприк — лиходій потрапляє до спільноти добрих данаприків з метою посіяти серед них заздрість та зруйнувати їх дружбу.

Альона Пуляєва. Справжні свята. Путівник для найменших
Пориньте у святковий світ України разом із книгою «Справжні свята. Путівник для найменших»! Ця книга розповідає про те, як насправді наші предки відзначали відомі свята протягом усього календарного року. Разом із нею найменші читачі…
§  дослідять історію відомих свят і зрозуміють, наскільки давніми є їхні традиції;
§  дізнаються, які страви готували до столу українці багато століть тому;
§  познайомляться зі справжніми українськими святковими персонажами, піснями та символами;
§  зрозуміють, чому нещодавно змінилися дати відзначення улюблених свят.
 

Немає коментарів:

Дописати коментар