понеділок, 28 жовтня 2024 р.

З Днем визволення України від фашистських загарбників

 

Друга світова війна принесла з собою таку безліч трагедій, віроломства і зруйнованих доль, що до цих пір все людство із сумом і гіркотою згадує про ті далекі події, які торкнулися практично всіх на нашій спільній землі. Є суд історії. Вже майже досконально вивчені всі масштаби цієї згубної війни. Її причини, її наслідки. Перемога. Це була перемога зі сльозами на очах. Це були сльози радості і одночасно сльози горя. Це не можна описати простими словами. Не можна висловити те, що відчували наші батьки і діди, матері і бабусі, на очах яких відбувався весь жах однієї з найкривавіших воєн на нашій планеті. Не можна висловити, але ми і не маємо права забути те, що розповідали нам свідки, які так чи інакше брали участь в цьому. Інакше це може повторитися. І ми говоримо: «Ніхто не забутий!», «Ніщо не забуто!». Будемо пам’ятати і навчимо своїх нащадків!
    День визволення України від фашистських загарбників відзначається 28-го жовтня. Це святковий день, коли з нашої землі були остаточно вигнані війська нацистської Німеччини та її союзників під час Другої світової війни. Це кульмінаційний результат ряду наступальних операцій, найбільш значимі з яких: Донбаська - з 13-го серпня по 22-е вересня 1943-го року, Корсунь-Шевченківська операція - з 24-го грудня 1943-го по 17-е лютого 1944 - го року, Львівсько-Сандомирська - з 13-го липня по 29-е серпня 1944-го року і заключна Східно-Карпатська операція, яка була розпочата військами і з’єднаннями радянської армії з 8-го вересня 1944-го року і призвела до остаточного звільнення та вигнання останніх гітлерівських загарбників з території України 28-го жовтня 1944-го року.

  У бібліотеці відбулась до Дня визволення України від фашистських загарбників книжкова виставка - факт «І пам’ять серця, і вічний смуток». Завідуюча бібліотеки  Марія Степанівна Сидорчук розповіла про історичний екскурс визволення України від фашистських загарбників
На виставці представлена історична література та художні твори про події 1944 року, про Другу світову війну, про мільйони українців, які стояли до останнього на передовій і за лінією фронту.

У цей День ми приєднуємося до вшанування всіх, хто забезпечив це звільнення! Добра пам’ять про вас завжди буде жити в наших серцях.

З Днем визволення України!
 

Джерело:
https://www.dilovamova.com/

 

Немає коментарів:

Дописати коментар