середа, 5 червня 2024 р.

 

   4 червня – День вшанування пам’яті дітей, які загинули внаслідок збройної агресії російської федерації.
   В Україні 4 червня вшановують пам’ять дітей, які загинули внаслідок збройної агресії росії проти України. Пам’ятний день було встановлено постановою Верховної Ради України 2021 року.
44 червня — Міжнародний день безневинних дітей — жертв агресії
     Міжнародний день невинних дітей відзначають щорічно 4 червня. Цей пам’ятний день запроваджено рішенням Генеральної Асамблеї ООН на одному зі спеціальних засідань з питань про Палестину у 1982 році. Він надає можливість звернути увагу світової спільноти на проблему агресії та насильства, з якими стикаються діти по всьому світу. 
   
   Війна в Україні триває з 2014 року. З того часу ı до 22 лютого 2022 року в Українı загинуло 152 дитини,а 146 зазнали поранень
   З дня повномасштабного вторгнення армıї рф на територıю України внаслıдок збройної агресıї росıї загинуло 550 дıтей. Тıльки за офıцıйними даними Офıсу Генерального прокурора в Українı станом насьогоднı1394 дıтей отримали поранення, понад 2000 зникли безвıсти,19 505 примусово депортованı на територıю держави-агресора. Цı цифри не є остаточними й повними, адже кıлькıсть вбитих, поранених та викрадених росıйськими окупантами дıтей на окупованих територıях України достеменно невıдома.

   Серед останнıх злочинıв росıйських агресорıв, внаслıдок яких постраждали дıти:25 травня 
внаслідок удару по «Епіцентру» в Харкові разом з мамою загинула 12-річна Марія Мироненко з сім’ї волонтерів.25 травня внаслідок обстрілів м. Харків отримав поранення 13-річний хлопчик.26 травня внаслідок обстрілу окупантами РФ с. Богуславка Ізюмського району Харківської області постраждали двоє хлопчиків віком 9 та 12 років. В ніч з 30 на 31 травня внаслідок влучання ворожої ракети в житловий будинок у Харкові отримали поранення діти 11 і 12 років.

   На сьогодні в Україні кожна сьома школа пошкоджена внаслідок повномасшабного вторгнення. Більше як 3,5 тис. закладів освіти зазнали руйнувань, майже 400 повністю зруйновані. Росıйська федерацıя систематично порушує мıжнародне гуманıтарне право та правила ведення вıйни, що призведе до визнання росıйської агресıї в Українı актом геноциду проти української народу.
   Ми не пробачимо ворогові, не забудемо жодну жертву,  збережемо світлу пам’ять про кожну дитину.
    Вічна та світла пам'ять загиблим!Немає коментарів:

Дописати коментар