пʼятниця, 28 червня 2024 р.

З Днем Конституції!

 

День Конституції – свято велике,
Багато прав і обов’язків у нас з тобою,
Ми Україну цінуємо, любимо і обожнюємо,
І в важку хвилину завжди її захистимо.
З головним святом країни вітаємо,
Мирного неба над головою бажаємо,
Нехай у кожному домі панує щастя і любов,
Нехай Україна процвітає знову і знову.


       Щороку 28 червня - це свято в Україні. Наша країна відзначає "день народження" головного документа держави: саме 28 червня 1996 року Рада прийняла першу Конституцію незалежної України.
     До Дня Конституції України відвідувачі бібліотеки переглянули  відео - презентацію   «Конституція: історія творення», відповіли на питання книжкової виставки - вікторини  «Ми – українці, єдиний народ». 


Факт 1: Історія та походження герба

Історія герба України починається ще в давні часи. Основним елементом герба є тризуб, який має глибоке коріння в історії нашої держави. Перші зображення тризуба зустрічаються на монетах часів князя Володимира Великого, який правив Київською Руссю в X столітті. Володимир Великий використовував тризуб як свій родовий знак. З того часу тризуб став символом влади і єдності українських земель.

Тризуб неодноразово змінював свій вигляд протягом століть, але завжди залишався важливим символом української державності. У 1918 році, під час Української Народної Республіки, тризуб офіційно був прийнятий як державний герб. Сучасний герб України, затверджений у 1992 році, базується саме на цьому історичному символі, що підкреслює тяглість традицій і спадкоємність поколінь.

 

 

 

 

 


Немає коментарів:

Дописати коментар