середа, 18 березня 2015 р.

       Зі святом, Земле!
«Нехай будуть лише мирні і радісні Дні Землі для нашого прекрасного космічного корабля - планети Земля, що летить і обертається посеред холодного космосу зі своїм настільки вразливим вантажем життя ...»

                                  Генеральний секретар ООН У Тан, 21 березня 1971
                                                   
                                                Історія Всесвітнього дня Землі

У всьому світі 20 березня, з ініціативи ООН, святкується День Землі. Але в календарі міжнародних свят існує два Дня Землі - один відзначається в День весняного рівнодення, а інший - 22 квітня. Перший має миротворчу і гуманістичну спрямованість, другий - екологічну. 
День Землі веде свою історію від Дня Дерева, присвяченого озелененню. Засновником цього Дня вважається відомий американський громадський діяч Джон Мортон, який у 1840-х роках розгорнув кампанію з посадки дерев і чагарників, в рамках програми дбайливого ставлення до навколишнього середовища кожного громадянина країни. А ставши секретарем Території Небраска, в 1872 році він запропонував встановити день, який буде присвячений озелененню. Так з'явився День дерева, який відразу ж став дуже популярний. Протягом першого Дня жителі штату висадили близько мільйона дерев, і незабаром їх ініціатива переросла в громадський рух. Починаючи з 1970 року, сенс свята розширився до загальної ідеї охорони навколишнього середовища, і з'явилася нова назва -День Землі, який став загальнонаціональним. У 1971 році ООН офіційно прийняла це свято, і згодом він став всесвітнім, з кожним роком отримуючи все більш широку міжнародну підтримку. 



Дата 20 березня була вибрана і офіційно затверджена в 1971 році ООН для Дня Землі саме тому, що на цей час випадає день весняного рівнодення, коли змінюється біологічний ритм планети, і вона переходить на новий виток свого розвитку, коли відбувається пробудження природи і її оновлення. У зверненні ООН говориться: «День Землі - це спеціальний час, який призначено, щоб привернути увагу всіх людей до усвідомлення планети Земля як їх спільного дому, відчути нашу всеземну спільність і взаємну залежність один від одного». 


У багатьох країнах вона стала відзначатися в день весняного рівнодення, який в залежності від календаря випадає на 20-е або 21-е березня.
У 1988-му році Всесвітній день Землі дійшов і до Країни Рад. Це популярне міжнародне свято стало гарною відправною точкою, на хвилі якої у багатьох країнах стали прийматися відповідні закони і державні акти, котрі безпосередньо стосуються вирішенню екологічних проблем та охорони навколишнього середовища. Надалі до Дня Землі була приурочена ще одна щорічна подія - голос Дзвонів Миру, який вперше був встановлений в Нью-Йорку, в штаб-квартирі Організації Об’єднаних Націй у 1954-му році в знак пам'яті про трагедію японських міст, які пережили ядерне бомбардування. «Хай живе загальний мир у всьому світі», засвідчує напис на ціх дзвонах, відлитих із зібраних монет, які пожертвувані дітьми з усіх континентів нашої планети і нагородних знаків - почесних орденів і медалей багатьох країн світу. Дзвін став своєрідним символом нашої глобальної солідарності і став встановлюватися в багатьох великих містах і країнах по всій Землі.
Напис на ньому говорить: «Хай живе загальний мир у всьому світі». Потім подібні дзвони почали встановлювати і в інших країнах - Японії (1954), Німеччині, Польщі, Туреччині (1989), Мексиці (1990), Австралії (1992), Монголії (1993), Канаді (1996), Бразилії (1997), Аргентині (1998), Еквадорі (1999), Узбекистані (2003) та інших країнах. Росія приєдналася до акції «Дзвін Миру в День Землі» у 1998 році. 



Є у Дня Землі і свій прапор із зображенням однієї з перших фотографій нашої планети з Космосу
         
 Символом  Дня Землі є зелена грецька буква Тета на білому тлі.  Цей символ з'явився в 1971 році, його автором став Гайлорд Нельсон.
.





 Священний обов'язок кожної людини - берегти  наш неоціненний дар, наш спільний дім, нашу планету Земля.










Джерела: dilovamova.com
uk.wikipedia.org/wiki/День_Землі

Немає коментарів:

Дописати коментар