четвер, 24 квітня 2025 р.

Біль нашої землі

 26 квітня 2025 року відзначаються 39-ті роковини аварії на Чорнобильській АЕС, яка стала найбільшою в історії катастрофою в ядерній енергетиці. Аварія забрала життя тисяч людей і завдала непоправної шкоди екології Європи. Відтоді в цю дату в Україні щорічно вшановують усіх людей, хто загинув або постраждав від цієї катастрофи, а також ліквідаторів наслідків аварії.
В бібліотеці   оформлена виставка – спогад  «Біль нашої землі», яка присвячена вшануванню  пам'яті громадян, які загинули, долаючи полум'я під час трагедії на Чорнобильській атомній електростанції. На виставці представлені книги українських та зарубіжних письменників, що розповідають про Чорнобильську трагедію.


 Це день мужніх та самовідданих людей, подвиг яких неможливо переоцінити. Героїзм, патріотизм і професійна майстерність учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС перевірені часом.

Олег Векленко.   Чорнобиль: етюди з натури
Видавництво "Ранок", 2019
Це книжка спогадів учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, художника, професора Харківської державної академії дизайну і мистецтв Олега Векленка про його особисті відчуття, пережиті в період перебування в Чорнобилі в травнічервні 1986 року. Автор розказує, яким було повсякденне життя ліквідаторів у таборі неподалік станції, про примітивні засоби захисту і про те, що усвідомлення справжньої небезпеки прийшло набагато пізніше. Щирі історії про ті дні написані живою мовою і доповнені авторськими малюнками та фотографіями.

А. Андржеєвський. Чорнобильська бувальщина
Київ. Гамазин,2019
В книзі розповідається про ліквідацію Чорнобильської катастрофи з перших вуст: про те, якою була Прип'ять до вибуху на ЧАЕС, як працювали в травні 1986 року, як  зводили тимчасові містечка і річкові човнові селища та будували нове місто Славутич-наслідок великого лиха,  а потім гасили пожежу, евакуйовували населення...




Галя Аккерман. Пройти крізь Чорнобиль
Київ. «Либідь». 2018
 Разом з автором ми опиняємося в ультрасекретному військовому містечку, блукаємо примарною Прип’яттю; у забутих, порожніх селах частуємо бабусь, п’мо горілку в компанії мафіонера, чий бізнес- радіоактивний метал; прогулюємося між могилами закинутого єврейського кладовища; у радіоактивному лісі наздоганяємо коней Пржевальського


Немає коментарів:

Дописати коментар