пʼятниця, 22 листопада 2024 р.

Чорна сповідь нашого народу

 

Страшне число
у нелюдській напрузі.
Пропалює світи до глибини:
У тридцять три розіп’ято Ісуса.
У тридцять третім на земному прузі
Розіп’ято мільйони без вини
Б.Олійник



    Голод… Це страшне слово повертає нас у далекі 1932 – 1933 роки. Це злочин геноциду проти українського народу, злочин проти людяності. Це трагедія вселенського масштабу, коли тихою смертю вмирали цілі сім' ї чесних українських людей.
   Остання субота листопада об'єднує не лише всіх українців світу, а й все людство у жалобі. Цього дня ми схиляємо голови перед нашими співвітчизниками - жертвами тоталітарного режиму,


   22 листопада в читальному залі бібліотеки експонується книжкова виставка пам’яті «Чорна сповідь нашого народу». На виставці представлені публікації про геноцид української нації, спогади і свідчення очевидців, тих, хто у своїй пам’яті крізь роки проніс страждання та біль, спричинені тоталітарним режимом.


 

  Завідуюча бібліотеки Марія Степанівна Сидорчук  розповіла присутнім про наймасштабніший Голод 1932-1933 років, причини, наміри, наслідки геноцидної політики керівництва СРСР. Тоді, за офіційними даними, терор тоталітарного режиму забрав від 4 до 10 мільйонів життів українців. 




 

  Але Голодомор не зламав український народ. Серед мільйонів поламаних людських доль, були й мільйони тих, хто не втратив людської гідності і віри. Попри жахіття пережитого геноциду, нескорені голодом українці, у наступні десятиліття боролися за державність, робили важливі наукові відкриття, творили шедеври мистецтва.

  


    В ці скорботні листопадові дні схилімо голови перед світлою пам’яттю тих, кого забрала голодна смерть. 
Ми закликаємо всіх засвітити вогник у домівці як вияв скорботи за загиблими, віри в перемогу України й готовності докласти зусиль, щоб геноциди не повторювалися.


Інтернет джерело

Немає коментарів:

Дописати коментар