понеділок, 21 лютого 2022 р.

День рідної мови.



 Нації вмирають не від інфаркту.
Спочатку їм відбирає мову.
           Ліна Костенко



Сьогодні, 21 лютого, усі народи Землі, відзначають День рідної мови. Рідне слово, яке всмоктується з молоком матері – важливий фактор в житті людини Це  дозволяє кожному усвідомити свою приналежність до свого народу, головний чинник розвитку країни в сучасному світі!
     
   Міжнародний день рідної мови — день, який відзначають щороку 21 лютого, починаючи з 2000 року. Про «підтримку мовного та культурного різноманіття та багатомовності» було оголошено на ХХХ сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО, що проходила 26 жовтня — 17 листопада 1999 року в Парижі.


 До Міжнародного Дня рідної мови для учнів 2 класу     Коблівського ЗЗСО бібліотекарі підготували та провели     мовний тюнінг «Мова наша ‒ серце наше».

 Школярі активно працювали, демонструючи знання з     рідної   мови, літератури, історії. 

   Цікавими були конкурси: «Розминка», «Спробуй казку     відгадати», «Скажи без затримки антоніми», «Мовне   асорті». Навперебій діти відгадували загадки, називали       прислів’я, читали скоромовки.
 




В кінці заходу провели флешмоб « Я люблю  рідну мову».

   Мова – духовний скарб нації. Це не просто засіб людського спілкування, це те, що живе в наших серцях.
   Оскільки з 6 000 розмовних мов світу близько половині загрожує зникнення, ЮНЕСКО прагне підтримувати мову, як ознаку культурної приналежності особи. Окрім того організація вважає що вивчення іноземних мов та багатомовність є ключами до взаєморозуміння та взаємоповаги.
   Щорічне відзначення цього дня використовується для скерування уваги на меншини з менш аніж 10.000 особами, що активно розмовляють мовою. Часто ці мови не передаються наступному поколінню і потрапляють у забуття. Багато мов котрими розмовляють менше 100 осіб не задокументовані.
   Міжнародний День рідної мови відносно молоде свято – до календарів усього світу воно ввійшло тільки у 1999 році. І в Україні воно також лише почало писати свою історію, хоча сама проблема української мови на українських землях нараховує кілька століть.
    Історія свята, на жаль, має дуже трагічний початок. 21 лютого 1952 року у Бангладеші влада жорстоко придушила демонстрацію протесту проти урядової заборони на використання в країні бенгальської мови. Відтоді цей день у Бангладеші став днем полеглих за рідну мову.
    Минуло багато років. Аж у жовтні 1999 року на Тридцятій сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО було запроваджено Міжнародний День рідної мови як привід для роздумів та зосередження уваги на мовному питанні. Починаючи з 21 лютого 2000 року, цей день відзначають і в Україні.
 












Немає коментарів:

Дописати коментар