вівторок, 18 травня 2021 р.

Мандрівка країнами Європи

Щороку у третю суботу травня Україна відзначає День Європи.  Для українців  – це особливий день, адже нашу країну та ЄС єднають спільні цінності, історія та культура.
Довідково. Рада Європи це свято відзначає 5 травня, 9-го – Європейський Союз  як річницю проголошення плану виходу Європи з післявоєнної кризи міністром закордонних справ Франції Робер Шуманом 9 травня 1950 року, відомої також як Декларація Шумана.

 Перше визнання Дня Європи відбулось у Раді Європи у 1964 році. Пізніше Європейський Союз започаткував свій власний Європейський день на відзначення декларації Шумана, саме тому його називають ще  «Днем Шумана». В України свято відзначають з 2003 року у третю суботу травня згідно з Указом Президента України та «…враховуючи стратегічний курс України на європейську інтеграцію…»
   Цього року святкування Дня Європи в Україні припало  на 15 травня. Це вже 19-й День Європи, який відзначає Україна.

     До цієї дати працівники Коблівської публічної бібліотеки   провели виставку - квест «Мандрівка країнами Європи», яка розкриває найцікавіші історичні, культурні, пам’ятні та найвизначніші місця країн Європи, знайомить з її видатними пам'ятками архітектури, мистецтва, культури . Представлені на ній книги та зображення архітектурних пам’яток не тільки запрошують у  подорож, а й пропонують перевірити свої знання про країни Європейського континенту. Виставка зображувала шість країн, які знаходяться в Європі, кожну країну окремо. Відвідувачам бібліотеки пропонувалось розглянути виставки і визначити, яка з країн представлена на тій чи іншій виставці. Майже всі впорались із завданням



Прапор ЄС – синє тло та коло з 12 золотих зірок має зашифрований сенс. Кількість зірок  пов’язана не з кількістю країн-учасниць, а з магією чисел: 12 знаків Зодіаку, 12 місяців у році, 12 лицарів Круглого столу тощо. Таким чином у прапорі закладена потрійна довершеність: синій – колір неба, води, духовності, мудрості. Коло – як ідеальна форма, символ вічності, Всесвіту та рівності, 12 – як число повноти.

Девіз ЄС «Єдність у різноманітності» – наголошує, що народи контингенту, різні за країнами і культурою, об’єдналися заради миру та процвітання.

Гімн ЄС – інструментальні версія «Оди радості» – взята з Дев’ятої симфонії Людвіга ван Бетховена, яку він написав у 1823 році. У фінальній частині музичного твору Бетховен поклав на музику вірші Фрідріха фон Шиллера, написані у1785 року. У цьому вірші знайшла відгук ідея братання народів, яку поділяв і Бетховен. У 1972 році «Ода до радості» стала гімном Ради Європи. Відомому диригенту Герберту фон Караяну було доручено написати три інструментальні аранжування – із соло для фортепіано, для духових інструментів і для симфонічного оркестру. Без слів, універсальною мовою музики, гімн виражає ідеали свободи, миру та солідарності, на яких тримається Європа. У 1985 році гімн схвалили президенти та глави урядів країн ЄС як офіційний гімн Європейського Союзу.

Шість базових цінностей Європейського Союзу:

  • повага до людської гідності,
  • свобода,
  • демократія,
  • рівність,
  • верховенство права,
  • повага до прав людини

Джерело:
Інтернетресурси


Немає коментарів:

Дописати коментар