четвер, 30 січня 2020 р.

Родом з дитинства


 Його світ – тонкий візерунок дитячої казки, сплетений із тисячі чарівних образів і найдивовижніших створінь.
Його світ – ніби золотаве мереживо сяйва кожного з нових поколінь. Здається, він говорить тими самими словами і малює тими самими пензлями, що й сотні інших письменників і казкарів, але чомусь його творів не можна випустити з рук, не дочитавши до кінця.


  90 років тому, 30 січня 1930 року в Бердичеві народився класик сучасної української  дитячої  літератури Всеволод Нейстайко.  До дня народження письменника в бібліотеці відбулось  слайд-шоу «В гості до Всеволода Нестайка», на яке завітали учні 5 класу Коблівського ЗЗСШ І-ІІІст. Під час заходу діти познайомилися з  життєвим і творчим шляхом  письменника, переглянули презентацію «Родом з дитинства», читали вголос твір Нестайка «Федько - соліст і кобила Муська»,  переглянули книжкову виставку «Я зберіг дитячу душу»,  а потім відповідали на питання вікторини по біографії та творчості. 



Дітям захід сподобався.
   
Біографія та творчість Всеволода Нестайко
     Його батько Зіновій Нестайко в молодості був січовим стрільцем, вояком Української Галицької армії. Наприкінці 1920-х, під впливом радянської пропаганди, зважився переїхати із Західної України, яка тоді була «під Польщею», в УСРР. Працював у Проскурові (нині — Хмельницький) на цукровому заводі, пізніше переїхав у Бердичів. У 1933-му батька заарештували, звинувативши у шпигунстві на користь імперіалістичних держав, згадавши службу в Австрійській армії в часи Першої світової війни, духовну семінарію, знання п'яти іноземних мов, а також заслуги його батька, отця Діонізія Порфировича Нестайка, греко-католицького декана, який керував парафією в Бучачі. Більше Всеволод батька не бачив — у пам'яті хлопчика лишився тільки смак цукерок, які той дав синові, коли по нього прийшли.
    Після смерті батька, рятуючись від голоду, сім'я переїхала до родичів у Київ. Мати Всеволода працювала вчителькою і родина проживала у приміщенні в школі.
  В. Нестайко закінчив 10-літню загальну середню школу з одною четвіркою в табелі, зі срібною медаллю. Через обставини терору та війни не вчився у 5-му та 9-му класах. Курс 9-го класу пройшов самостійно за два місяці. Після школи вступив на слов'янське відділення філологічного факультету Київського університету імені Тараса Шевченка, яке закінчив у 1952 році.
 Для його творів характерна людяність, доброта і світлий погляд на життя, а також надзвичайне почуття гумору, яке з дитинства впливає на ваше власне і потім не полишає вас усе життя. Найпопулярніший твір – трилогія «Тореадори з Васюківки» («Пригоди Робінзона Кукурузо» 1964, «Незнайомець з 13-ї квартири» 1966, «Таємниця трьох невідомих» 1970), а також інші твори.
«Тореодори з Васюківки»
Книга про пригоди двох школярів, які ніколи не нудьгували на літніх канікулах, не раз
перевидавалася і отримала чимало нагород (серед них Премія ім. Лесі Українки і місце в Особливому почесному списку імені Г.К. Андерсена). Кілька зарубіжних нагород отримала і екранізація, яку так і не показали на батьківщині письменника.

Сучасні діти не влаштовують в селі кориду з коровою і не риють метро під свинарником, але це і не важливо. У центрі письменницьких пригод завжди справжня дружба і фантазія без кордонів. Саме вона пов’язує школярів Яву і Павлушу – хлопців, з якими хочеться дружити кожній дитині.
Роман складається з трьох епізодів: «Пригоди Робінзона Кукурудзо», «Незнайомець з тринадцятої квартири» та «Таємниця трьох невідомих».
«В Країні Сонячних Зайчиків»

Все почалося з того, що Нестайку приснився сон: маленький сонячний зайчик малював пензлем на його щоках ластовиння. Письменник прокинувся і захотів написати історію про місце, де живуть ці створіння.
В Країні Сонячних Зайчиків всі веснянкуваті, рудоволосі і працюють у цирку. Проте є у них і вороги – хулігани з країни Хуліганії.
У цій історії теж три частини: «В Країні Сонячних Зайчиків», «Чарівне дзеркальце, або Незнайомка з Країни Сонячних Зайчиків» та «В Країні Місячних Зайчиків».

«Незвичайні пригоди в лісовій школі»
«Незвичайні пригоди в лісовій школі» – одна з найулюбленіших історій всіх малят. Зайченя Кося Вухань і їжачок Колько Колючка по дорозі в лісову школу з боягузів перетворюються в сміливців та героїв і рятують звірів (навіть тих, які хуліганять).

До видання 2010 року «Найновіші пригоди їжачка Кольки Колючки та зайчика Косі Вуханя» (продовження серії) ілюстрації малювали діти 6-11 років, які брали участь у конкурсі видавництва «А-ба-ба-га-ла-ма-га».

«Пригоди журавлика»
Маленький журавлик вирушає на пошуки свого нового друга чижика Циві-Тивика. Попереду його, звичайно ж, чекають пастки підступного кота та небезпеки великого міста. Але будьте впевнені, сміливість і кмітливість журавлика допоможуть йому стати справжнім героєм і знайти друга.



«Неймовірні детективи»
Женя Кисіль і Віталік Дорошенко, звичайні київські школярі. Вони ніколи не думали, що їм доведеться розплутувати загадкові злочини. Але хіба можна лишатися осторонь, коли поруч відбувається таке і допомога потрібна капітанам міліції? У цій книзі Нестайко запрошує юного читача приєднатися до пригод, взяти участь у розслідуванні й опинитися віч-на-віч із загадками, які не може пояснити сучасна наука.


«Загадка старого клоуна»
Історія про київське шкільне життя хлопчика Стьопи Наливайка, про його друзів із 6-Б та фантастичні мандри в минуле і майбутнє разом зі старим клоуном та чарівником Чаком. Читачі побачать Київ і його жителів у різні часи – від Ярослава Мудрого до кінця ХХ століття.



«Чарівні окуляри»
Це книга про казкові пригоди двох школярів та чарівні окуляри, які вони то знаходять, то втрачають протягом всієї повісті. Є там і симпатичні однокласниці, і чарівники, і козаки. Книга підходить для дітей молодшого та шкільного віку.



Джерело:
uk.wikipedia.org › wiki ›


Немає коментарів:

Дописати коментар