вівторок, 15 липня 2025 р.

#Культурно_мистецький_проєкт #УІК

 Запрошуємо до світу книг!

Елена Скуловатова.  Сміттярики. Біла Церква: Час Змін Інформ, 2024
У новій казковій екоповісті Олени Скуловатової на вас чекають пригоди сміттяриків, які живуть на звалищі. У книжці немає нудних повчань, але після її прочитання діти зроблять висновки про важливість сортування сміття, збереження екології й дбайливого ставлення до всіх живих істот.
 


Ірина Пустиннікова. Забуті парки, старі фільварки: мандрівка палацами України. ВД «Порта»л, 2024
Книжка пропонує поглянути на палаци з кількох ракурсів. Перший- це найочевидніший, історичний: хто тут мешкав і що відбувалося, який вигляд мало палацове життя в різні епохи, звідки власники брали уявлення про те, якими мають бути їхні маєтки, і хто ці уявлення втілював. Другий - пов’язаний із історичною тяглістю й ідентичністю: як палаци впливали на місцевості, де були розташовані, як (і чому) виживали в радянський час, що можуть розповісти про наш культурний спадок. Нарешті, третій - захисний, адже для того, щоби пам’ятки не перетворювалися на руїни, про них необхідно говорити, нагадувати в публічному просторі про їхню цінність, розповідати історії, які зроблять їх упізнаваними для якомога ширшої авдиторії. 

О. Войцехівська.  Сови короля Данила.-К.: ВД «Порта»л, 2024
Сови Угу-Угу і Тану-Тану вирушають у подорож, шукаючи новий дім. Та, коли їм стрічається на шляху князь Данило, вирішують пристати до його свити, щоб разом із ним захищати домівки його людей. Птахи стають вірними супутницями князя і не покидають його ні на мить: разом із ним пускаються в довгу дорогу до монгольського хана, що прагне загарбати пів світу, спостерігають, як Данило довго зводить міцні укріплення довкола своїх міст, а тоді враз їх руйнує, літають із князем до Холма, Галича і Львова… 



Надійка Гербіш. Дім, який ти любила, мамо. .-К.: ВД «Порта»л, 2024
У затишних оселях східних галичан наростає передчуття великих змін, а Настя тимчасом тужить за мамою. Їй складно прийняти нову татову дружину, неню Юстину, у домі, який колись так любила мама. Та коли її молодший брат Микола виростає і стає повстанцем УПА, саме пам’ять про лагідність нені й історії, які вона розповідала перед сном, зігрівають його в нічному лісі й допомагають не зневіритися. Особливо тепер, коли він не може нені побачити, бо її переховують чужі люди. Можливо, саме тому Микола закохується в дівчину, яку звати так само, як і неню, й намагається порятувати її від енкаведистів, навіть ризикуючи власним життям.

Ірина Запольська, Валентина Вздульська.Таємний путівник глядача. Мандрівка в історію українського театру.-К.: ВД «Порта»л, 2024
«Таємний путівник глядача» пропонує юним читачам мандрівку в дивовижний світ театру, насамперед українського, розповідаючи про його розмаїті форми, базові принципи й видатних діячів. Авторки придивляються до історії театру від античних драм до «Березолю», від церковних театралізованих дійств до сучасних імпровізаційних вистав — і в усіх цих проявах знаходять спільне: людське тяжіння до гри й задоволення, яке ми від неї отримуємо.
 

Оксана Снігур. Як упіймати сніданок. Коротка історія їжі. -К.: ВД «Порта»л, 2024
Це екскурс в історію їжі від появи перших людей до сучасності. Поринаючи у смачний світ минулого, юні читачі дізнаються, як наші предки навчилися готувати, які страви та харчові продукти споживали в різні історичні епохи. Книжка розповідає, що їли перші племена, які населяли українські землі, як бенкетував Володимир Великий, що готували в походах козаки, коли винайшли борщ, чому монастирі були законодавцями гастрономічної моди, чим ласувала українська шляхта, які випробування пережила українська кухня у XX столітті, а також чим ми смакуватимемо у майбутньому.

Валентин Терлецький. Гетьмани України. Петро Конашевич-Сагайдачний. Іван Сулима. –К.:Брайт Букс,2024
   «Гетьмани України» - книжка про життя, діяльність і перемоги двох видатних українських гетьманів, від слави котрих гула вся Європа та Азія.
   Петро Конашевич-Сагайдачний став предтечою відновлення української держави, зробив велетенські кроки з розвитку військового мистецтва, освіти, культури, релігії в Україні.
   Книжка розповідає про найбільші перемоги гетьмана Сагайдачного - блискучі морські операції в Чорному й Азовському морях.
  Життєпис лицаря та гетьмана Івана Сулими може стати основою не лише для карколомних пригодницьких романів чи захопливих серіалів, а й надихати покоління українців дбати про свою землю. Гетьман Сулима, єдиний із-поміж тогочасних вій­ськових діячів Речі Посполитої, був нагороджений золотою медаллю Папи Римського Павла Боргезе за безпрецедентний подвиг - захоплення з товаришами-невільниками турецької галери, транспортування її до Риму й піднесення як подарунка понтифікові.

Я. Дехтяренко. Гетьмани України. Павло Тетеря. Іван Брюховецький. . –К.:Брайт Букс,2024
«Гетьмани України» — життєписи видатних українських гетьманів XVII століття Павла Тетері та Івана Брюховецького.
Павло Тетеря — український дипломат, військовий, політичний і державний діяч. Гетьман Війська Запорозького, голова козацької держави Правобережної України. Був у складі українського посольства в Москві для оформлення Переяславської угоди. Ставши гетьманом, проводив політику на скасування унії України із московським монархом. Зять гетьмана Богдана Хмельницького.
Іван Брюховецький - український військовий, політичний і державний діяч, дипломат. Гетьман Війська Запорозького, голова козацької держави на Лівобережній Україні. У січні 1668 року відкрито порвав із Московським царством, закликав до об’єднання з Правобережжям і вислав до Османської імперії посольство з проханням прийняти козаків під протекцію султана Мехмеда IV. Тоді ж уклав союз із Кримським ханством і спільно з кримськими татарами виступив проти московської армії Григорія Ромодановського.
 


Немає коментарів:

Дописати коментар