пʼятниця, 20 червня 2025 р.

#УІК #Культурно_мистецький проєкт



Іван Андрусяк. Дитина з мішка.-Львів:НК БОГДАН.2024
 Кальошко — один із численних українських фольклорних персонажів, якими лякають дітей. Мовляв, прийде вночі, забере в мішок і понесе в темний ліс А що далі? І чому ніхто не запитує, якої думки про це сам персонаж? І що зробить Кальошко, якщо в його мішку одного разу й справді невідь звідки знайдеться дитина?..
Хвацько маніпулюючи фольклорними забобонами і педагогічними стереотипами, відомий дитячий письменник Іван Андрусяк у своїй новій книжці веде напрочуд серйозну розмову з дитиною про ті каверзи, які підстерігають її на шляху дорослішання, і з дорослим — про те, як важливо, незважаючи ні на що, повсякчас зберігати «дитину в собі». 

Олег Клименко. Прудкий шмугляр.  -Львів:НК БОГДАН.2024           У романі розкрито маловідомі факти протиборства спеціальних служб на українських теренах, коли людство опинилося на краю прірви — напередодні вибуху Першої світової війни. Перед очима читача постає галерея розвідників і контррозвідників обох сторін протистояння, а також промайнуть колоритні постаті пройдисвітів й авантюристів, без котрих життя будь-якого суспільства було б неповним. Роман насичений карколомними сюжетними ходами, смертельним ризиком персонажів, їх благородством і цинізмом, гострими інтригами, злом та підлістю, які супроводжують хід історичних подій. Деякі імена автор змінив, а деякі залишив у їх історичній достовірності.

  Захтей А. Кримський Бранець/ Андрій Захтей.- Київ: Саміт-Книга, 2024.- 120с. 
“Кримський бранець” – реальна історія боротьби за свободу!
Ця книга – не просто спогади. Це документ про жорстокість окупаційного режиму, тортури, судилище та роки ув’язнення в російських застінках. Автор, Андрій Захтей, розповідає власну історію – як українець опинився в руках ФСБ, що пережив у полоні та як боровся за правду.

 

 Олена Радзивілл, Олександр Кононученко. Оповиті легендами. Славетні правительки і правителі Русі-України" Видавництво         РМ, 2024
Здавалося б, що цікавого можна дізнатися про правителів і правительок середньовічної Русі-України? Адже про них уже написано дуже багато і наукових праць, і повістей, і романів, а ще знято фільми, поставлено вистави… Проте ці справді непересічні особистості досі оповиті таким густим серпанком таємничості, що годі відрізнити правду від вигадки, а легенду — від документального свідчення. Ця невеличка книжка — спроба відсунути або хоча б трохи відхилити ту щільну завісу, дізнатися, якими ж були ті самі оповиті легендами князі, княгині та князівни, від волі яких часом залежала доля не лише Русі, а й цілої Європи.

Васіна Зінаїда Вбрання Гетьманщини/ Зінаїда Васіна.- Київ:Мистецтво, 2024.- 112с.
Однією з найяскравіших сторінок українського історичного костюма в контексті розкриття теми формування національних його ознак є період Гетьманщини (Козаччини). Напрацьовані роками матеріали склали цілісну концепцію данного дослідження, авторм якого є відома українська художниця Зінаіда Васіна, членкиня НСХУ, художниця-етнограф, науковиця, дослідниця українського історичного вбрання. Авторка презентує реконструкції одягу доби бароко, представляючи читачеві наукове обгрунтування теми, розгорнуті ілюстрації вбрання різних соціальних верств тогочасного суспільства України. 


Немає коментарів:

Дописати коментар