пʼятниця, 27 червня 2025 р.

Знай свої права!



Сьогодні в бібліотеці відбувся тематичний захід, присвячений Дню Конституції України — правознавча вікторина "Знай свої права – шануй Основний Закон!"

   Метою заходу було ознайомити користувачів бібліотеки з основними положеннями Конституції України, розвивати правову свідомість, патріотизм та інтерес до історії державотворення.
   У вікторині взяли участь  читачі бібліотеки, які виявили чудові знання з правознавства. Учасники відповідали на запитання щодо прав і свобод громадян, устрою влади в Україні, історії прийняття Основного Закону та його значення в житті кожного з нас.




   Захід став нагодою ще раз усвідомити важливість дотримання прав людини, верховенства закону та любові до рідної країни.
 Можете і ви, шановні наші друзі, перевірити свої знання з правознавства.








Вікторина  «Знай свої права – шануй Основний Закон!»

I. Загальні питання
Коли була прийнята Конституція України?
а) 1 грудня 1991 року
б) 28 червня 1996 року
в) 24 серпня 1991 року
г) 26 квітня 1986 року
Яка форма правління в Україні згідно з Конституцією?
а) Монархія
б) Федеративна республіка
в) Президентсько-парламентська республіка
г) Парламентська монархія
Який орган в Україні є єдиним законодавчим?
а) Кабінет Міністрів
б) Верховна Рада України
в) Конституційний Суд
г) Президент України
З якого віку громадянин України має право голосу?
а) 16
б) 18
в) 21
г) 25
Яка гілка влади здійснює правосуддя?
а) Законодавча
б) Виконавча
в) Судова
г) Адміністративна
II. Права і свободи громадян
Яке з прав є особистим правом людини?
а) Право на освіту
б) Право на життя
в) Право на працю
г) Право на підприємництво
Яке право гарантує вільне вираження поглядів і переконань?
а) Право на освіту
б) Свобода слова
в) Право на працю
г) Свобода пересування
Чи має громадянин України право на страйк?
а) Так
б) Ні
Яке право мають лише громадяни України, а не всі люди?
а) Право на життя
б) Право на працю
в) Право обирати і бути обраним
г) Право на свободу
Як називається розділ Конституції, в якому закріплено права людини?
а) Основні засади
б) Права, свободи і обов’язки людини і громадянина
в) Місцеве самоврядування
г) Територіальний устрій
 

 

середа, 25 червня 2025 р.

З днем народження!

Сьогодні відзначає свій ювілей директор КЗ «Коблівська публічна бібліотека Коблівської сільської ради» Лариса Валентинівна Резніченко.

Шановна, Лариса Валентинівна,
У цей особливий день хочеться побажати:
Здоров’я Вам міцного, як граніт.
А ще - усі найкращі побажання
На многих, многих, довгих літ!
Дай Вам Боже днів щасливих,
Дай добра, здоров’я, сили,
Дай любові, злагоди, утіхи,
Змоги дай життю радіти
І ділитись словом щедрим,
Теплим, лагідним, щасливим!
А сьогодні на це свято
Щастя зичу Вам багато!
Хай Вас Бог благословляє -
Многих літ Вам посилає!

З повагою, завідуюча Коблівською ЦБ Марія Степанівна Сидорчук



пʼятниця, 20 червня 2025 р.

#УІК #Культурно_мистецький проєкт



Іван Андрусяк. Дитина з мішка.-Львів:НК БОГДАН.2024
 Кальошко — один із численних українських фольклорних персонажів, якими лякають дітей. Мовляв, прийде вночі, забере в мішок і понесе в темний ліс А що далі? І чому ніхто не запитує, якої думки про це сам персонаж? І що зробить Кальошко, якщо в його мішку одного разу й справді невідь звідки знайдеться дитина?..
Хвацько маніпулюючи фольклорними забобонами і педагогічними стереотипами, відомий дитячий письменник Іван Андрусяк у своїй новій книжці веде напрочуд серйозну розмову з дитиною про ті каверзи, які підстерігають її на шляху дорослішання, і з дорослим — про те, як важливо, незважаючи ні на що, повсякчас зберігати «дитину в собі». 

Олег Клименко. Прудкий шмугляр.  -Львів:НК БОГДАН.2024           У романі розкрито маловідомі факти протиборства спеціальних служб на українських теренах, коли людство опинилося на краю прірви — напередодні вибуху Першої світової війни. Перед очима читача постає галерея розвідників і контррозвідників обох сторін протистояння, а також промайнуть колоритні постаті пройдисвітів й авантюристів, без котрих життя будь-якого суспільства було б неповним. Роман насичений карколомними сюжетними ходами, смертельним ризиком персонажів, їх благородством і цинізмом, гострими інтригами, злом та підлістю, які супроводжують хід історичних подій. Деякі імена автор змінив, а деякі залишив у їх історичній достовірності.

  Захтей А. Кримський Бранець/ Андрій Захтей.- Київ: Саміт-Книга, 2024.- 120с. 
“Кримський бранець” – реальна історія боротьби за свободу!
Ця книга – не просто спогади. Це документ про жорстокість окупаційного режиму, тортури, судилище та роки ув’язнення в російських застінках. Автор, Андрій Захтей, розповідає власну історію – як українець опинився в руках ФСБ, що пережив у полоні та як боровся за правду.

 

 Олена Радзивілл, Олександр Кононученко. Оповиті легендами. Славетні правительки і правителі Русі-України" Видавництво         РМ, 2024
Здавалося б, що цікавого можна дізнатися про правителів і правительок середньовічної Русі-України? Адже про них уже написано дуже багато і наукових праць, і повістей, і романів, а ще знято фільми, поставлено вистави… Проте ці справді непересічні особистості досі оповиті таким густим серпанком таємничості, що годі відрізнити правду від вигадки, а легенду — від документального свідчення. Ця невеличка книжка — спроба відсунути або хоча б трохи відхилити ту щільну завісу, дізнатися, якими ж були ті самі оповиті легендами князі, княгині та князівни, від волі яких часом залежала доля не лише Русі, а й цілої Європи.

Васіна Зінаїда Вбрання Гетьманщини/ Зінаїда Васіна.- Київ:Мистецтво, 2024.- 112с.
Однією з найяскравіших сторінок українського історичного костюма в контексті розкриття теми формування національних його ознак є період Гетьманщини (Козаччини). Напрацьовані роками матеріали склали цілісну концепцію данного дослідження, авторм якого є відома українська художниця Зінаіда Васіна, членкиня НСХУ, художниця-етнограф, науковиця, дослідниця українського історичного вбрання. Авторка презентує реконструкції одягу доби бароко, представляючи читачеві наукове обгрунтування теми, розгорнуті ілюстрації вбрання різних соціальних верств тогочасного суспільства України. 


середа, 18 червня 2025 р.

#УІК #Культурно_мистецький_проєкт


   Валентина Піскун. Павло Чижевський. На службі громади, з вірою в Україну"
Павло Чижевський – не просто герой епохи. Його життя схоже на полотно, сповнене барв – від політичної діяльності у Центральній Раді до винайдення патентованої вітрової турбіни. Це історія боротьби й мужності, у якій він разом із синами відстоював майбутнє України. Тут з'являються і друзі, і опоненти – різнобарвні персонажі, що оточували Чижевського на його шляху. Таємниці міжнародних місій, випробування батьківства й ідеали українського державотворення – усе переплітається у цій книзі.
Сторінки дихають часом і місцем: буремними роками початку XX століття, у яких звучить шепіт Полтавщини, шум європейських столиць і відлуння великих ідей. Це історія, що вражає своєю глибиною, показуючи, як одна людина може бути двигуном змін у світі.

Світлана Прудник. Казки Пущанського лісу
 Їжачок Пантулько і його друзі – дуб Жартун, мох Мохлик, равлик Мирко, білочка Грася, сорока Груня, ящірка Смарагдичка, мишка Карапка – живуть у звичайному незвичайному лісі. Що не день, то в них нова пригода. Весела й не дуже, тривожна, а часом і небезпечна, повчальна і навіть з викраденням. Вони разом катаються в трамваї, пишуть листа хворому хлопчику, рятують зимове довгоспання… Гуртом піклуються про рідний дім – Пущанський ліс. Навіть тоді, коли приходить війна…


  Ігор Стамбол. Під прицілом чорної сотні. Замах на Бориса Грінченка.
  Монархісти-чорносотенці в період першої революції в Російській імперії усвідомлюють можливість відокремлення українців в самостійну державу і наважуються на злочин. Жертвою обирають неформального лідера підросійських українців – Бориса Грінченка. Щоб уникнути розголосу, змовники втілюють низку підступних інтриг і забирають у лідера українців найцінніше. Книжка є авторською художньою інтерпретацією наслідків політичної діяльності родини Грінченків як найяскравіших діячів української культури, які найбільше постраждали внаслідок першої революції в Російській імперії. 

Юлія Вротна. Коровай, який роздавав вайфай. 
Прабабуся подарувала Михасеві на день народження коровай, але хлопчик зігнорував подарунок, бо «то не вай-фай». Коровай, звісно, засмутився — але не образився, а вирішив… апґрейднутися! На цьому нелегкому шляху його чекають дивовижні пригоди і неймовірні персонажі — кумедний пан Товстенко, бездомний пес Омега, кулінарна технологиня Катерина Василівна, дівчинка-винахідниця Марійка Кюрі… Та чи допоможуть вони здійснити Михасеву мрію?
 

Наталія Савчук. Тато мій Петлюра
Це науково-популярний «життєпис-інсталяція», де розповідь про славетного українського державника Симона Петлюру ведеться від імені його доньки Лесі, яку він дуже любив, і в них усе життя були напрочуд довірливі взаємини. Кожна з семи оповідей розкриває певну грань постаті Петлюри, яка може бути цікавою дітям (дар слова та любов до музики й мистецтва, вміння товаришувати й гуртувати людей, здатність триматися обраного шляху та самовіддане служіння справі). Водночас юні читачі дізнаються багато цікавого про історичні реалії, події, людей, пов’язаних із родиною Петлюр.
 

понеділок, 16 червня 2025 р.

#тижденьЧитання2025

 З 16 по 22 червня Український інститут книги   проводитbме   онлайн-фестиваль художньої літератури. Цьогорічна тема має назву «Арабески книжкових шляхів». У межах тижня читання можна доєднатися до  онлайн-фестивалю художньої літератури.
  Це серія прямих етерів, у яких українські письменники та письменниці діляться своїми книжками, історіями й сенсами, що стоять за ними.
Для зручної навігації можна переглянути  програму фестивалю у текстовій версії разом із Google-календарем читань на платформі Linktree. Зберігайте посилання та долучайтеся: https://linktr.ee/bookinstitute.



  Тиждень читання – національна ініціатива, під час якої автори діляться власною творчістю. Це чудова можливість відкрити нові імена та стати частинкою мандрівки книжковими світами, кожен із яких є унікальним та важливим підкресленням літератури як частини культурної сфери. 
Запрошуємо вас, шановні друзі, ознайомитися з  книжковою виставкою  «Книги  нової України»

пʼятниця, 13 червня 2025 р.

З днем народження!

 

У цей прекрасний літній день відмічає свій день народження  Людмила Олександрівна Чернікова.




Шановна Людмила Олександрівна, 

від щирого серця вітаємо Вас з днем народження. Бажаємо  Вам міцного здоров'я, безмежного щастя, добра, процвітання та здійснення всього задуманого. Нехай у Вашому житті завжди панують любов, взаєморозуміння та затишок. Хай кожен новий день приносить Вам лише добро, а доля буде щедрою на успіх! 

З днем народження!



четвер, 12 червня 2025 р.

Увага! Конкурс!



Всеукраїнський конкурс «Лідер читання–2025»

Шановні друзі, запрошуємо вас до участі у Всеукраїнському конкурсі «Лідер читання-2025». Завдання  конкурсу  виконуються протягом літа у довільному порядку. 

  Завдання  конкурсу  виконуються протягом літа у довільному порядку.

1. МОЄ ІМ’Я У КНИЗІ
Завдання: Прочитай книгу українського автора, головний герой якої має таке саме ім’я, як і ти. Якщо знайти таку книжку не вдасться, обери книгу, герой якої має ім’я когось із твоєї родини або друзів.

2. КАЗКИ – НЕ ТІЛЬКИ ДЛЯ ДІТЕЙ!
Цьогоріч виповнюється 220 років із дня народження Ганса Крістіана Андерсена.
Завдання: Прочитай маловідому казку письменника (АБО обери казку самостійно). Наприклад:
• «Тінь»
• «Ромашка»
• «Мати»
• «Дівчинка з сірниками»
• «Гречка»
• «Талісман»
Створи власну ілюстрацію до найяскравішого епізоду або персонажа прочитаної казки. Можна використовувати різні техніки: малюнок, колаж, цифрова графіка тощо. Робота повинна супроводжуватися коротким поясненням, чому саме цей момент був обраний та що він символізує.

3. САУНДТРЕК ДО КНИГИ
Завдання: Прочитай будь-яку книгу українською мовою. Підбери 3-5 музичних композицій (із зазначенням виконавця та назви), які, на твою думку, ідеально підходять як саундтрек до прочитаної книги. Поясни вибір кожної композиції та її зв’язок з сюжетом чи атмосферою твору.

4. ЧИТАЙ У СТИЛІ ПЕРЕМОГИ!
Прочитай книгу українського автора, яка описує шлях української нації до Перемоги.
• Сфотографуйся з цією книгою.
• Занотуй автора та назву книги.
• Надай коротеньку анотацію до книги – що в ній особливого, як вона відображає силу українського духу, чому ти обрав (-ла) саме її тощо.
• Всі ці дані згодом внеси до фінальної гугл-анкети учасника.

5. КНИГА В ОДНОМУ РЕЧЕННІ.
Завдання: Прочитай книгу за власним вибором. Перекажи прочитане одним реченням, але так, щоб заінтригувати інших.

6. КНИГА МАЙБУТНЬОГО
Завдання: Придумай концепцію ідеальної книги для сучасного читача. Опиши свою ідею у фінальній гугл-анкеті.

7. ЛІТЕРАТУРНИЙ ДЕТЕКТИВ
Завдання: Прочитай книгу за власним вибором. Проведи невелике «дослідження» її автора, часу написання, історичних подій, які могли надихнути на створення твору. Результати представ у вигляді міні-доповіді або інфографіки.

8. ГЕОГРАФІЯ КНИГИ
Завдання: Якщо дія книги відбувається у реальних місцях (або якщо такого місця не існує – спробуй уявити, де могли б відбуватися ці події, або дізнайся, які реальні місця надихнули автора на створення вигаданого світу) – знайди ці місця та відзнач їх на карті, дізнайся про них цікаві факти. Зазнач результати «дослідження» у фінальній анкеті.

9. БУКТОК-РЕЦЕНЗІЯ
Завдання: Створи короткий відеоролик (до 1-2 хвилин) у стилі TikTok, де ти рекомендуєш свою улюблену книгу або розповідаєш про її головну ідею.

10. ЛІТЕРАТУРНИЙ МІСТ
Завдання: знайди дві книги, які, на перший погляд, можуть бути зовсім не пов’язані, але між якими ти можеш провести цікаві паралелі або «містки». Наприклад, спільна тема (навіть якщо жанри різні), схожий тип персонажа, або ідея, що розвивається в обох творах. Підготуй коротку презентацію (від 2 до 5 слайдів), де ти пояснюєш, як ці дві книги пов’язані, і чому варто їх читати разом.

11. ЛІТЕРАТУРНИЙ МЕМ
Завдання: Створи 1-3 оригінальні меми, пов’язані з прочитаною книгою. Це може бути мем, що обігрує характер персонажа, сюжетний поворот, відому цитату або ситуацію, зрозумілу лише тим, хто читав книгу.

12. ІНСТАКНИГА
Завдання: Створи фотокомпозицію з прочитаною книгою для інстаграму.
Фото необхідно буде прикріпити під час заповнення фінальної гугл-анкети учасника.

Умови проведення  Всеукраїнського конкурсу «Лідер читання–2025»

І. Загальні положення

1.1. Конкурс проходить у межах реалізації Стратегії розвитку читання на період до 2032 року «Читання як життєва стратегія».

1.2. Проводиться спеціалізованими бібліотеками України для дітей, дітей та юнацтва, бібліотеками, що обслуговують дітей, з ініціативи Національної бібліотеки України для дітей (далі НБУ для дітей), за сприяння Національної секції Міжнародної ради з дитячої та юнацької книги IBBY, Української асоціації працівників бібліотек для дітей.

1.3. Основною метою Конкурсу є розвиток інтелектуального потенціалу дітей України; формування читацької культури; промоція книги як свідомо обраної практики саморозвитку; заохочення дітей та підлітків до систематичного читання.

1.4. Завданням Конкурсу є формування стійкого інтересу до читання української книги; залучення широкого загалу дітей до активної участі у культурному житті країни; виховання поваги до найкращих надбань української та світової літератури; заохочення дітей до читання через усвідомлення ними книги як засобу самовираження, а також спонукання дитячих бібліотек до розробки та впровадження власних заходів, проєктів та програм із популяризації дитячого читання й залучення до участі у них користувачів.

1.5. Інформація про проведення Конкурсу оприлюднюється на офіційному вебсайті Національної бібліотеки України для дітей, обласних бібліотек для дітей, для дітей та юнацтва, соціальних мережах та медіа.

1.6. Під час проведення Конкурсу обробка персональних даних учасників здійснюється з урахуванням вимог Закону України «Про захист персональних даних» від 1 червня 2010 р. № 2297-VI.

ІІ. Участь у Конкурсі

2.1. Учасниками Конкурсу можуть бути учні 5-9 класів – зареєстровані користувачі бібліотек, які активно читають та беруть участь у бібліотечних заходах із промоції дитячих книг і читання, творчих зустрічах з авторами та ін.

2.2. Головний напрям Конкурсу – комплексні заходи з підтримки читання, довгострокові проєкти та програми, що залучають дітей не лише до читання, а й до творчості, критичного мислення, вчать формувати власну точку зору та висловлювати свою думку. Елементом таких заходів, на розсуд бібліотек, має бути певна система рейтингів – оцінювання, що допоможе визначити справжніх лідерів читання.

2.3. Обласні бібліотеки для дітей, для дітей та юнацтва здійснюють організаційно-методичне забезпечення проведення Конкурсу в області, розробляють програми літніх читань, за якими працюють усі бібліотеки області, що обслуговують дітей, та визначають часові рамки обласного туру відповідно до строків проведення Конкурсу.

2.4. У кожній області визначається один переможець, який бере участь у фінальному нагородженні переможців.

ІІІ. Строки проведення Конкурсу

3.1. Конкурс проводиться у два тури:

перший – обласний з 9 червня до 24 серпня;

другий – підсумковий з 1 до 15 вересня.

IV. Організаційний комітет Конкурсу

4.1. Для організації проведення Конкурсу створюється Головний організаційний комітет.

4.2. Головний оргкомітет готує аналітичну довідку та протокол проведення І туру, узагальнює дані про переможців І туру та забезпечує проведення ІІ туру.

V. Відзначення переможців Конкурсу

5.1. Переможці Конкурсу будуть відзначені пам’ятними дипломами.

5.2. Переможці Всеукраїнського конкурсу «Лідер читання–2025» увійдуть до складу національного дитячого журі міжнародної премії IBBY.

 

 


середа, 11 червня 2025 р.

Безпека на дорогах в умовах воєнного стану

   У період воєнного стану безпека на дорогах вимагає особливої уваги. Важливо неухильно дотримуватися правил дорожнього руху, бути обережним та уникати ризикових ситуацій. 
  На відміну від дорослих, діти не достатньо уважні та сконцентровані, щоб завжди бути обачними під час прогулянок. Без нагляду з боку дорослих і належного знання правил дорожнього руху  діти можуть наражатися на небезпеку. Необхідно навчити дітей ПДР, переконатися, що вони розуміють, про що саме ми їм говоримо.

  Сьогодні у бібліотеці відбувся  важливий та актуальний захід, присвячений безпеці на дорогах.
Особливо у нинішніх умовах воєнного стану, питання обережності та знання правил стає першочерговим для кожного з нас, а тим паче – для наших наймолодших жителів.

Для наших маленьких відвідувачів ми провели перегляд улюбленого багатьма мультика "Уроки тітоньки Сови: Азбука безпеки на дорозі", щоб  нагадати та навчити їх основним правилам безпечної поведінки. 








Діти з великим зацікавленням спостерігали за пригодами героїв, які вчили їх, як правильно переходити дорогу, розрізняти сигнали світлофора та бути уважними на вулиці.











Після перегляду мультфільму ми  обговорили з дітками, як ці правила застосовуються в умовах, коли в нашій країні триває війна.  Також малята відгадували загадки про світлофор, пішохідний перехід, дорожні знаки, поведінка біля дороги, у транспорті.





 Ми нагадали про важливість:
Ø  Бути особливо уважними на дорозі, адже рух може бути непередбачуваним.
Ø  Знати, що робити під час повітряної тривоги (швидко прямувати до найближчого укриття, якщо знаходишся на вулиці).
Ø  Бути помітними у темряві: пояснили, чому так важливо носити світловідбиваючі елементи (браслети, стікери на одязі), адже це допомагає водіям побачити пішоходів.
Ø  Уникати небезпечних предметів на дорозі та поблизу неї, і обов'язково повідомляти про такі знахідки дорослих.
Ø Не підпалюйте суху траву, очерет, чагарники тощо. В умовах воєнного стану такі дії прирівнюються до диверсії!

  📞 КОРИСНІ КОНТАКТИ

·         101 – ДСНС
·         102 – Поліція
·         103 – Швидка допомога
·         1545 – Гаряча лінія Уряду
·         112 – Єдиний номер екстреної допомоги

Будьте уважні, бережіть себе і своїх рідних.
 

пʼятниця, 6 червня 2025 р.

Зі святом, рідне село!

   
   Незабаром ми будемо відмічати День села Коблеве. Це особливий день, адже він збігається з величним святом Трійці, або, як його ще називають, Зеленими святами.
 Це не просто збіг обставин, а глибокий зв'язок з минулим нашого села, адже саме на Трійцю була освячена перша церква, і тодішнє Постове отримало свою  назву – Троїцьке.
   Ця подія, що відбулася багато років тому, заклала духовний фундамент нашої громади. У 1850 році село отримало своє сучасне ім'я – Коблеве, але пам'ять про Троїцьке залишається живою, особливо в такі дні.




 
   Поєднання Дня села з Трійцею дає нам унікальну можливість не лише відзначити досягнення сучасності, а й зануритися в глибини історії, вшанувати наших предків та їхні традиції. Це нагода пригадати, як село розвивалося, які випробування долало, і як формувалася його ідентичність.


 


  Сьогодні у бібліотеці  відбулася краєзнавча година під назвою "Мій рідний край", присвячена історії, культурі та сучасному життю нашого села. Захід мав на меті поглибити знання мешканців  про рідний край, викликати почуття гордості за свою малу батьківщину.


  
  Під час зустрічі бібліотекар ознайомила присутніх з історією заснування села Коблеве, розповіла про визначні події, видатних особистостей, які прославили наш край, та сучасні досягнення громади. Присутні мали змогу переглянути відеопрезентацію "Село Коблеве - перлина Миколаївщини" та долучитися до міні - вікторини про Коблеве.



 Також відвідувачі бібліотеки ознайомилися з  матеріалами краєзнавчої виставки-інсталяції  "Коблеве-милий серцю край".  
  Особливу увагу було приділено обговоренню важливості збереження культурної спадщини та любові до рідної землі. 







    
  Присутні поділилися спогадами, родинними історіями, із зацікавленням переглядали краєзнавчі книги, світлини з архіву бібліотеки 
  






Запрошуємо і вас, шановні друзі, перевірити свої знання з історії рідного краю.

Вікторина “Мій рідний край — село Коблеве"

1. У якому році було засноване село Коблеве?
а) 1752
б) 1787
в) 1803
г) 1820

2. На березі якого моря розташоване Коблеве?
а) Азовського
б) Балтійського
в) Чорного
г) Середземного

3. Як називається регіон, у якому знаходиться село Коблеве?
а) Херсонщина
б) Одещина
в) Миколаївщина
г) Запоріжжя

4. Який відомий туристичний об’єкт знаходиться в Коблевому?
а) Гірськолижний курорт
б) Музей історії України
в) Винний завод та курортна зона
г) Історико-археологічний заповідник

5. Як називається відома на всю Україну зона відпочинку в Коблевому?
а) "Затока Сонця"
б) "Коблево Резорт"
в) "Коблевська коса"
г) "Курорт Коблево"

6. Яку продукцію виробляють на підприємствах Коблевого, що експортується за кордон?
а) Зерно
б) Вино
в) Рибу
г) Овочі

7. Яке свято щороку відзначається в селі Коблеве та збирає місцевих мешканців і гостей?
а) День хлібороба
б) День села
в) День рибалки
г) День виноградаря

8. У якому районі раніше адміністративно знаходилось Коблеве до реформування громад?
а) Березанський район
б) Очаківський район
в) Вознесенський район
г) Миколаївський район

9. Яка природна пам’ятка є окрасою Коблевого?
а) Печери
б) Вулкан
в) Лиман
г) Каньйон

 Вірші про Коблеве

Автор: анонімний, спеціально для заходу

Моє село

На березі Чорного моря
Стоїть, мов картина жива,
Коблеве — село моєї долі,
Земля натхнення і тепла.

Поля, виноградники, хвилі,
Лиман відбиває зірки…
Тут пахне дитинством і сіллю,
Тут рідні мені всі стежки.

Рідне село

Рідне село, де спів пташиний
Зранку лине у блакить,
Де вітри гуляють вільно
І душа моя дзвенить.

Коблеве — серце зігріте,
Лагідний бриз і тепло,
Тут моє щастя розквітло,
Тут моє рідне село.

Краса Коблевого

Вино стигле й духмяне,
Лози в рядочках рівних,
Сонце в лимані грає —
Краєвид незрівнянний, дивний.

В курортному краї, де хвилі,
Прозоре повітря й пісок,
Коблеве — ти у моїм серці
Назавжди, на кожен крок.

Джерело:
ШІ 


четвер, 5 червня 2025 р.

Природа кличе

 

   5 червня, світ відзначає Всесвітній день охорони навколишнього середовища. Цей день – чудова нагода вкотре замислитись над тим, наскільки крихким є наш світ і як важливо дбати про нього.
  Наша планета – це наш дім, повний неймовірних чудес: від величних гір і безкраїх океанів до найменших травинок і яскравих метеликів. Кожен із нас є частиною цього великого й дивовижного світу, і від наших дій залежить його майбутнє. На жаль, щоденно ми стикаємося з проблемами забруднення повітря та води, знищення лісів, втрати біорізноманіття. Все це – наслідки людської діяльності, які вимагають негайних рішень.


   З нагоди Всесвітнього дня охорони навколишнього середовища у нашій бібліотеці розгорнуто книжкову виставку – інсталяцію «Природа кличе». На виставці представлені матеріали, які допоможуть глибше зрозуміти екологічні проблеми сьогодення, дізнатися про історію екологічного руху, а також відкрити для себе шляхи їх вирішення.


Тут представлена література про:

Ø  глобальні екологічні виклики та їх вплив на життя людства;
Ø  рідкісні та зникаючі види рослин і тварин України та світу;
Ø  зелені технології та інноваційні підходи до захисту довкілля;


Ø  історії успіху природоохоронних ініціатив;
Ø  практичні поради для кожного, як зробити своє життя більш екологічним: від сортування сміття до економії ресурсів.



    Пам'ятаймо, що великі зміни починаються з маленьких кроків. Кожна відмова від зайвого пластику, кожне вимкнене світло, кожне посаджене дерево – це внесок у спільну справу. 




      Природа кличе нас до відповідальності, до усвідомленого ставлення до довкілля.