пʼятниця, 8 листопада 2019 р.

Лунай величне наше слово


Мій край чудовий – Україно!
Тут народились ти і я.
Тут над ставком верба і калина,
Чарівна пісня солов’я.
Все найдорожче в цілім світі,
Бо тут почався наш політ.
Цвітуть волошки сині в житі,
Звідсіль ведуть дороги в світ.
А найдорожча рідна мова
Джерельцем радісно дзвенить.
Н.Красоткіна. Мій рідний край.

    Щороку,  9 листопада, в Україні  відзначається День украї́нської писе́мності. Цей День став офіційним святом у 1997 році, та історія його древня, як і сама українська мова.



В центральній бібліотеці до Дня української писемності відбулась година української мови  «Лунай величне наше слово», на яку були запрошені учні 2 класу Коблівського ЗЗСО І-ІІІст. 


   Бібліотекар розповіла про  історію виникнення і розвитку української мови, а сестричка Оленка разом з школярами читали вірші, скоромовки, прислів’я, відгадували загадки.

    

      Дітлахи були активними учасниками вікторини, казкової гри. Потім вони відвідали бюро знахідок та відгадали, з яких казок були загублені речі.
     


      Також всі здійснили подорож по книжковій виставці «Від книги — до книги, від серця — до серця».

 

 Всі учасники  заходу за активну участь отримали призи.






Історія виникнення свята:
   Дата Дня української мови та  писемності припадає на православне свято – день вшанування преподобного Нестора-літописця. Адже дослідники вважають, що саме з його праці починається писемна українська мова. Колись навіть дітей віддавали до школи саме у цей день, після служби у церкві, де молились та просили у Нестора-літописця аби благословив майбутніх учнів.  Це й не дивно, адже преподобний здобув всесвітню славу. Принесла її праця всього життя Нестора-літописця, котрий взяв участь у літописанні Київської Русі і залишив світу неоціненний скарб – «Повість минулих літ».Нестор-літописець був священнослужителем Київсько-Печерської лаври та літописцем. Його мощі досі знаходяться у Києві, в печерах лаври.
Цікавий факт про літописця: у 80-х роках судмедексперти провели дослідження мощ святого і склали його ймовірний портрет, звідти ми і дізнались, як він насправді виглядав.
Сучасність:
Щорічно, у цей день, 9 листопада, відбувається урочисте покладання квітів до пам’ятнику Нестора-літописця. Також з 2000 року існує надзвичайно цікава традиція всеукраїнського масштабу – «радіодиктант». По Українському радіо у цей день проводять диктант, у якому можуть взяти учать всі бажаючі.
Не обійшлось і без змагань: у цей день щорічно стартує конкурс Петра Яцика, в якому за першість змагаються знавці української мови з усього світу, а кількість учасників вимірюється у мільйонах.

Джерело:



Немає коментарів:

Дописати коментар