понеділок, 20 липня 2020 р.

Мандрівка в чарівний світ романів Джоан Ролінг

      Народна мудрість говорить: «Сонце зійде-оживає природа, книгу прочитаєш-просвітлюється розум». Ця мудрість свідчить про споконвічну повагу людей до книги – золотого джерела знань. Але сьогодні книги поступово відтісняються іншими джерелами інформації: світ заполонили телевізори, плеєри, комп’ютери тощо. На перший погляд, інтерес до книги зникає. 

  І ось з’являється книжка для дітей, якою зачитуються не тільки  діти, а, навіть, і дорослі. Хто ж той чарівник, який примусив дітей читати?


Це американська письменниця Джоан Роулінг.


    З метою  популяризації літератури про життя і творчість письменниці та до  55-чя від дня народження, ми провели бібліотечний урок «Мандрівка в чарівний світ роману Джоан Ролінг «Гаррі Поттер і філософський камінь». Час провели цікаво та корисно: розгадали вікторину  «Про кого йдеться?», провели рольову гру «Я - чарівник», переглянули і обговорили фрагмент фільму про Гаррі Поттера. Захід дітям сподобався.

Навіть не віриться, що минуло вже більше 20 років від публікації роману "Гаррі Поттер і філософський камінь".Джоан Роулінг вигадала історію про малого чарівника в окулярах, коли їхала поїздом з Лондона в Манчестер.Вона завершила рукопис 1995 року, написавши більшу його частину в единбурзьких кав'ярнях, поки її дитина від першого шлюбу спала в колисці.


Після багатьох відмов рукописом нарешті зацікавилося видавництво Bloomsbury. 


Перший наклад, у твердій обкладинці, вийшов 26 червня 1997 року і складав лише 500 екземплярів. А потім почалася магія. Перша книжка, а також і шість наступних, розійшлися по світу у загальній кількості 450 млн екземплярів. Ось лише кілька прикладів магічного впливу книжок про Гаррі Поттера на світовий культурний ландшафт за останні двадцять років. Звісно, книжки було винайдено задовго до "Гаррі Поттера". Втім, завдяки Джоан Роулінг читання переросло у щось подібне до залежності, особливо серед дітей.
1999 року британські книгарні домовилися випустити у продаж новий роман "Гаррі Поттер і в'язень Азкабану" рівно о 15 годині 45 хвилин - щоб школярі Англії та Уельсу не прогулювали уроки.
Останні книжки серії вийшли товстелезними, та це не завадило дітям їх "проковтнути".
Дорослі теж "підсіли" на серію про Поттера. Спеціально для них друкують альтернативні видання в спокійніших "дорослих" обкладинках.






Публікація кожного нового роману серії  визначною подією; коли 2000 року четверта книжка "Келих вогню", книготорговці різних країн скоординували зусилля, щоб вперше в історії випустити книжку у продаж одночасно у всьому світі - рівно опівночі.Того ж року пані Роулінг отримала почесний ступінь від Сент-Ендрюського університету. Як висловився представник цього поважного шотландського освітнього закладу, вона довела, що дитячі книжки "і сьогодні здатні захоплювати й зачаровувати величезну аудиторію, попри конкуренцію з боку телебачення, покемонів, ігрових пристроїв Nintendo та Gameboy".




Немає коментарів:

Дописати коментар