четвер, 20 вересня 2018 р.

Партизанська слава лине по землі



У блакитнім небі, в золотій імлі
Партизанська слава лине по землі.
Де дуби столітні вітами гудуть
Про бійців відважних пам’ять бережуть.
             

22 вересня 2001 року, в день 60-тої річниці з початку підпільно-партизанського руху в Україні в роки Великої Вітчизняної війни, в країні вперше відзначався День партизанської слави, встановлений Указом Президента № 1020/2001 від 30.10.2001.

В бібліотеці  до Дня партизанської слави з метою розширення  знань про партизанський рух в Україні, героїв партизанського руху; формування  поваги до героїв Другої світової війни, героїчного минулого нашої країни, для  користувачів  проведено урок історичної пам’яті “Із книжок про війну, про бої ми читаємо”,

розгорнуто книжкову  викладку  «Пам’ять минулого».  
    День партизанської слави відзначається як данина всенародної поваги до тих, хто в суворий воєнний час боровся з фашистами в глибокому тилу ворога, не шкодуючи крові і самого життя.



   
    6200 партизанських загонів і підпільних груп, які налічували близько мільйона людей, завдавали відчутних втрат гітлерівським військам на окупованій території, сприяли просуванню частин і з’єднань Радянської Армії на захід.


     За мужність і героїзм, виявлені в боротьбі з ворогом, 200 тисяч партизанів і підпільників нагороджено орденами і медалями, 223 з них визнані гідними звання Героя Радянського Союзу.

   
     Сьогодні ми згадуємо воїнів Української Повстанської Армії, які боролися за незалежність України проти німецьких військ. З розсекречених документів вже відомо, що вони доставляли багато клопоту німецьким окупантам.
    Історія рідко буває однозначною. У кожної медалі завжди дві сторони. Державне свято, присвячене героям партизанського руху в Україні, вшановує пам’ять всіх, хто боровся за визволення України від фашистської окупації. Воно з’явилося в національному календарі і як день пам’яті, адже проходять роки і прямих свідків того часу стає менше. Але герої не вмирають. Вони завжди будуть жити в наших серцях.
   
 Джерело:
uk.wikipedia.org/wiki
www.dilovamova.com

Немає коментарів:

Дописати коментар