неділя, 23 серпня 2015 р.

З Днем Прапора України!

                                     


Синьо-жовтий прапор України
Це безхмарне небо, синє-синє
.
А під небом золотіє нива
І народ - і вільний і щасливий.

Кожний народ, маючи свою історію, має і свої історичні святині - герб, прапор, гімн.Сьогодні День Держа́вного Пра́пора Украї́ни - державне свято України, присвячене одному з її державних символів -Прапора України Це найважливіше свято для нашої Батьківщини, для людей всіх поколінь, поваги символу великої незалежної держави.
На загальнодержавному рівні свято встановлено указом Президента України Леоніда Кучми № 987/2004 «Про День Державного Прапора України» від 23.08.2004. Цей указ було доповнено Указом Президента України Віктора Ющенка № 602/2009 «Про внесення змін до Указу Президента України від 23 серпня 2004 року N 987», яким було засновано підняття Прапора України у День Державного Прапора України і під час інших державних свят та проведення загальнодержавних заходів.


Раніше День Державного Прапора святкувався тільки в Києві на муніципальному рівні. Столиця відзначала це свято 24 липня. Саме цього дня у 1990 році синьо-жовтий прапор було піднято над Київською мерією.
23 серпня 1991 року - після провалу путчу в Москві - група народних депутатів внесла синьо-жовтий український прапор до сесійної зали Верховної Ради. Освячення Національного прапора було проведено священиком УАПЦ Петром Бойком. До цієї події і прив'язано Указ Президента України, Л. Кучми, «Про День Державного Прапора України» № 987/2004, написано відповідну картину на стіні ВРУ, а цей прапор, як реліквія, урочисто зберігається під склом у музеї ВРУ. Наступного дня Україна проголосила незалежність. Після проголошення незалежності України, 4 вересня 1991 - після триразового голосування і погрози Голови Верховної Ради України Леоніда Кравчука, що він подасть у відставку, якщо питання не буде вирішено, - синьо-жовтий національний прапор урочисто піднято над будинком парламенту.

18 вересня 1991 року Президія Верховної Ради України своєю Постановою «Про прапор України»  фактично надала синьо-жовтому кольору статус офіційного прапора країни. З цього дня під цим прапором починають зустрічати іноземних гостей, приймати присягу військовослужбовці, працювати посольства України, він вивішується в ООН.
28 січня 1992 року Верховна Рада України прийняла постанову Про затвердження державним прапором України Національного прапора (хоча і далі діяла стара Конституція, де як державні описувалися символи колишньої УРСР). В ній зазначається: Державний Прапор України «являє собою прямокутне полотнище, яке складається з двох рівних за шириною горизонтально розташованих смуг: верхньої - синього кольору, нижньої - жовтого кольору, із співвідношенням ширини прапора до його довжини 2:3».
Свято встановлено в Україні «…На вшанування багатовікової історії українського державотворення, державної символіки незалежної України та з метою виховання поваги громадян до державних символів України…» згідно з Указом Президента України, Л. Кучми, «Про День Державного Прапора України» від 23 серпня 2004 року № 987/2004.
У 2009 році Президент України Віктор Ющенко вніс зміни до цього указу, заснувавши щорічну офіційну церемонію підняття прапора 23 серпня по всій Україні.
Прапор має набагато довшу історію. Сині та жовті кольори використовувалися ще давніми слов'янами, їх можна зустріти на символіці українських земель - Львівської, Подільської тощо.
Жовтий (золотий) і синій кольори використовувалися на гербі Руського королівства 14 століття. Вони також вживалися на гербах руських земель, князів, шляхти і міст середньовіччя і раннього нового часу.
У 18 столітті багато козацьких полкових прапорів були виконані в синіх і жовтих кольорах. Козацькі прапори Війська Запорозького часто вироблялися з синього полотнища із лицарем у золотих чи червлених шатах, із золотим орнаментом та арматурою. 
1848 року українці Галичини використовували синьо-жовтий стяг як національний прапор. В 19171921 роках, під час української революції, цей стяг був державним прапором Української Народної  Республіки   й  Української Держави. 
Державний прапор України синьо-жовтий. Він має досить давнє походження. Жовтий колір – це колір пшеничного лану, колір хліба, зерна, що дарує життя всьому сущому на землі. А синій колір означає чисте небо і чисті води нашої Вітчизни.
Небеса блакитні
 Сяють з глибини,
А пшеничні й житні
Мерехтять лани.
Образ цей не зблідне,
Хоч минуть жнива.
Це знамено рідне –
Злото й синява.
 Прапор наш, як літо,
В сонці майорить.
По долині – жито,
 По горі – блакить.
 Прапор наш – не битва,
Не рушничний дріб:
По горі – молитва,
 По долині – хліб.

    Дмитро Павличко


Державний прапор України є втіленням національної єдності, честі та гідності, традицій державотворення, історії та сьогодення.



Синьо-жовтий прапор маєм

Синє небо, жовте жито.
Прапор свій оберігаєм
Він - святиня.
Прапор свій здіймаєм гордо,
Ми з ним дужі і єдині
Ми навіки є народом
Українським в Україні!


Джерело:
uk.wikipedia.org



Немає коментарів:

Дописати коментар