Коблівська центральна бібліотека
середа, 21 травня 2025 р.
Ми різні, але ми рівні
вівторок, 20 травня 2025 р.
Без бар’єрів: розмова про рівність, гідність і повагу
§
вагітні жінки;
§
особи, які супроводжують
малолітніх дітей;
§
діти до 7-ми років;
§
люди поважного віку;
§
люди з постійними або тимчасовими
функціональними порушеннями;
§
люди, які отримали тимчасову
травму або хворіють;
§
люди з нестандартними розмірами
тіла: значно більшою або меншою за середню масою тіла, низького чи зависокого
зросту;
§
люди, які протягом певного часу
можуть бути неуважними;
§
люди з інвалідністю, хоча часто
помилково поняття "люди з інвалідністю" вважають синонімом поняття
"маломобільні групи".
А) Відокремлення людей з особливими потребами
Б) Спільне залучення всіх людей незалежно від особливостей
В) Допомога виключно людям з інвалідністю
2. Яке з тверджень є прикладом мовного бар’єру?
А) Відсутність перекладу жестовою мовою
Б) Висока вартість проїзду
В) Наявність сходів без пандуса
3. Хто з відомих українців жив із порушенням зору, але став прикладом для багатьох?
А) Григорій Сковорода
Б) Любомир Гузар
В) Остап Дроздов
4. Що таке універсальний дизайн?
А) Дизайн одягу для всіх сезонів
Б) Створення середовища, зручного для всіх людей
В) Архітектурне мистецтво
5. Як правильно звернутися до людини з інвалідністю?
А) Інвалід
Б) Людина з інвалідністю
В) Особа з обмеженими можливостями
6. Який жест українською жестовою мовою означає «дякую»?
А) Покласти руку на серце
Б) Провести рукою від підборіддя вперед
В) Покрутити пальцем біля скроні
7. Яка платформа в Україні активно просуває тему доступності міст?
А) Dostupno.UA
Б) Ukraine Today
В) Вікіпедія
8. Який український закон гарантує права людей з інвалідністю?
А) Закон «Про освіту»
Б) Закон «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю»
В) Закон «Про мову»
9. У чому полягає принцип «нічого для нас — без нас»?
А) Рішення про людей з інвалідністю приймаються без їхньої участі
Б) Люди з інвалідністю мають бути залучені до прийняття рішень
В) Люди з інвалідністю не повинні втручатися в політику
10. Який з наведених елементів НЕ є ознакою доступного простору?
А) Пандус із поручнями
Б) Вхід лише зі сходами
В) Тактильна плитка
11. Що таке аудіодискрипція?
А) Звуковий запис лекції
Б) Пояснення дій у фільмі для людей із порушенням зору
В) Дубляж іноземного фільму
12. Яка мета Національної стратегії безбар’єрності?
А) Покращити економіку
Б) Створити умови рівних можливостей для всіх
В) Підвищити імідж України
Шановні відвідувачі нашого блогу, пропонуємо і вам перевірити свої знання.
понеділок, 19 травня 2025 р.
Що означає безбар’єрність?
Так, більшість щоденних дій для людини з інвалідністю – це важке випробування, яке найчастіше доводиться проходити самостійно. Кожен крок супроводжується бар’єрами: у під’їзді – сходинки, в автобусі – незручні посадкові майданчики. Ситуації, коли людина з інвалідністю не може влаштуватися на роботу через упередження роботодавця – це проблема бар’єрів, вирішення яких є обов’язком держави перед її громадянами. Але й інших бар’єрів довкола нас, на жаль,
Для користувачів бібліотеки підготовлена книжкова виставка «Книжковий міст до безбар’єрності». Це книги про людей з інвалідністю, про історії успіху людей, які зіткнулися з труднощами та змогли їх подолати. Вони допомагають зрозуміти досвід інших людей, розвивають співчуття та толерантність.
Для кращого розуміння, що таке безбар’єрність, варто знати такі терміни:
Фізична безбар’єрність – усі об’єкти фізичного оточення доступні для всіх соціальних груп незалежно від віку, стану здоров’я, інвалідності, майнового стану, статі, місця проживання та інших ознак.
Інформаційна безбар’єрність – люди незалежно від їх функціональних порушень чи комунікативних можливостей мають доступ до інформації в різних форматах та з використанням технологій, зокрема шрифт Брайля, великошрифтовий друк, аудіодискрипція (тифлокоментування), переклад жестовою мовою, субтитрування, формат, придатний для зчитування програмами екранного доступу, формати простої мови, легкого читання, засоби альтернативної комунікації.
Цифрова безбар’єрність – усі суспільні групи мають доступ до швидкісного Інтернету, публічних послуг та публічної цифрової інформації. Це можливість відкритого доступу до швидкісного інтернету тим, для кого він є критичною необхідністю та умовою для спілкування, придбання речей, навчання, творчої та соціальної реалізації, а також інших потреб.
Суспільна та громадянська безбар’єрність – забезпечено рівні можливості участі всіх людей, їх об’єднань та окремих суспільних груп у житті громад та держави, рівний доступ до суспільно-політичного та культурного життя, сприятливе середовище для фізичного розвитку та самореалізації, а також інклюзивне середовище як передумова для участі у всіх формах суспільного життя та громадської активності.
Освітня безбар’єрність – створені рівні можливості та вільний доступ до освіти, зокрема освіти протягом життя, а також здобуття іншої професії, підвищення кваліфікації та опанування додаткових компетентностей.
Економічна безбар’єрність – всі громадяни незалежно від віку, статі, сімейного стану чи стану здоров’я мають умови та можливості для працевлаштування, отримання фінансових та інших ресурсів для заняття підприємництвом чи самозайнятістю. Впровадження програм професійної підготовки, кар’єрної орієнтації, навчання фінансовій грамотності, розвиток підприємницької культури, надання консультаційної підтримки, створення додаткових можливостей для дистанційної роботи – комплекс заходів і практик, які допоможуть працевлаштувати представників вразливих верств населення, зокрема осіб з інвалідністю, пенсіонерів, студентів без досвіду роботи, вагітних жінок і батьків у декреті.
Безбар’єрне середовище – це простір необмежених можливостей, в якому немає місця дискримінації та враховуються інтереси кожного.
Безбар’єрність – загальний підхід до формування та імплементації державної політики для забезпечення безперешкодного доступу всіх груп населення до різних сфер життєдіяльності;
Гендерна рівність - рівний правовий статус жінок і чоловіків та рівні можливості для його реалізації, що дозволяє особам обох статей брати рівну участь у всіх сферах життєдіяльності суспільства;
Доступність – забезпечення рівного доступу всім групам населення до фізичного оточення, транспорту, інформації та зв’язку, інформаційно-комунікаційних технологій і систем, а також до інших об’єктів та послуг, як у міських, так і в сільських районах;
Об’єкти фізичного оточення – будівлі і споруди, об’єкти благоустрою та транспортної інфраструктури;
Стала мобільність – організація переміщення людей, що знижує рівень впливу на навколишнє середовище і передбачає розвиток інтегрованої системи громадського транспорту, мережі пішохідних та велосипедних шляхів;
Універсальний дизайн – дизайн об’єктів фізичного оточення, програм та послуг, максимально придатний для використання всіма групами населення без необхідності додаткової адаптації чи спеціального дизайну. Універсальний дизайн не виключає допоміжних пристроїв для конкретних груп осіб з інвалідністю, де це необхідно.
Інтернет-джерело
пʼятниця, 16 травня 2025 р.
День пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу
Інтернет-
джерело
четвер, 15 травня 2025 р.
Єдине ціле
Міжнародний день сім’ї був офіційно проголошений Генеральною Асамблеєю ООН 1993 року. Цей день має на меті підвищити усвідомлення важливості сім’ї як основи суспільства та ключового елементу соціального добробуту. У цей день проводяться різноманітні заходи, обговорення, дискусії та форуми, де розглядаються питання, що стосуються ролі сім’ї в суспільстві, викликів, з якими стикаються родини, і шляхів їх подолання. Міжнародний день сім’ї є важливим нагадуванням про потребу зміцнювати родинні зв’язки та забезпечувати сприятливі умови для здорового розвитку сімей по всьому світу.
До
Міжнародного дня сім'ї в бібліотеці оформлена книжкова виставка
«Бібліотека + сім’я», яка присвячена
родинним цінностям, любові та єдності.
Ми вітаємо вас, шановні друзі, з Міжнародним днем сім’ї та бажаємо взаєморозуміння, щастя, райдужних планів і безлічі цікавих занять. Нехай сім’я завжди буде міцною скелею, захистом від негараздів і розрадою в неприємностях. Любові, краси, доброго майбутнього, достатку і спільного розвитку!
Що символізує українська вишиванка?
Вишиванка – символ здоров'я, краси, щасливої долі, родової пам'яті, національної гордості, порядності, чесності, любові, святковості; оберіг. Вона символ українця і України. Народ ставився до вишиванки як до святині. Такі сорочки передавали з покоління в покоління, з роду в рід, берегли як реліквії.
Бібліотекарі взяли участь у флешмобі «Одягни вишиванку – зроби цей день яскравим».
Інтернет -
джерело
неділя, 11 травня 2025 р.
З Днем матері!
7 фактів про День матері.
Джерело:
https://zolochiv.net
https://www.dilovamova.com
пʼятниця, 9 травня 2025 р.
День Європи
Цікаві факти про Європейський Союз
Євросоюз не є державою, але, водночас він має притаманне їй: прапор, гімн, девіз і власну валюту. Навіть є фактична столиця, цю функцію виконує бельгійський Брюссель. Окремі євроінституції також розташовані в Люксембурзі, Страсбурзі (Франція) і Франкфурті-на-Майні (Німеччина).
Щодо прапору ЄС, то він собою представляє синє тло, на якому розташоване коло з 12 золотих зірок. Чому 12? Це пов'язують з магією числа 12: аналогічно до 12 знаків Зодіаку, 12 місяців у році, 12 лицарів Круглого столу тощо.
Гімном Євросоюзу стала інструментальна версія "Оди радості" Людвіга ван Бетховена, що була написана на вірш Фрідріха Шіллера. А девізом для ЄС служить "In varietate concordia" (з латини - "Єдність у різноманітності"). Таким чином наголошується, що народи континенту об’єдналися заради миру та процвітання, і в цій єдиній європейській родині є місце різним країнам і культурам.
Офіційна валюта - євро, була введена в обіг 1 січня 2002 року. Нині євро є офіційною валютою 19 з 27 держав ЄС, та в 6 інших європейських державах.
У ЄС немає власних збройних сил, проте більшість країн-учасниць Союзу входять до НАТО. Після виходу у 2020 році Великої Британії, ЄС нараховує 27 країн-учасниць.
Світогляд Союзу ґрунтується на шести основних цінностях: повага до людської гідності, свобода, демократія, рівність, верховенство права, повага до прав людини, включно з правами меншин.
Населення Євросоюзу становить майже 445 мільйонів людей, а загальний номінальний внутрішній валовий продукт складає 17 трлн доларів США. Це третє і друге місце у світі.
У 2012 році ЄС став лауреатом Нобелівської премії миру.
Інтернет джерело
середа, 7 травня 2025 р.
Пам’ятаємо! Перемагаємо!
І живуть у пам’яті народу
Його вірні дочки і сини,
Ті, що не вернулися з походів
Грізної, великої війни.
Їх життя, їх помисли високі,
Котрим не судилось розцвісти,
Закликають мир ясний і спокій,
Як зіницю ока, берегти.
(В. Симоненко)
Присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих воїнів, які захищали і захищають нашу рідну землю.
вівторок, 6 травня 2025 р.
Година веселого настрою
На годину веселого настрою "Хай звучить веселий сміх, щоб гарний настрій був у всіх" до бібліотеки завітали учні 1 класу зі своєю вчителькою Валентиною Володимирівною Царук. Діти гарно та весело провели час. Вони активно відповідали на питання літературної вікторини «Так» чи «Ні», брали участь у конкурсі «Продовж прислів’я», інсценували казку «Ріпка», побували у ролі головного героя казки Шарля Перро «Кіт у чоботях», виконували практичну роботу «Чарівні промінчики», грали в гру «Де живуть тваринки?»
субота, 3 травня 2025 р.
Особливий подарунок з Італії
У рамках дружнього візиту Коблівського сільського голови Панича Володимира Михайловича з делегацією громади до італійських міст та громад Остуні та Сан - Віто дей Норманні отримали від мерів та муніципалітетів цих міст в дарунок книги про ці міста, їхні пам'ятки та особливий подарунок від професора, архіолога Донато Копполо книгу «Перше поховання. Притулок Аньяно у верхньому палеоліті. Перше поховання Остуні та його символіка» з власним автографом: «З дружбою та братерством для бібліотеки Коблеве». Сьогодні подарунки дісталися адресата.
Дякуємо мерам міст за такі гарні подарунки.
Фото музею